Hava Durumu

Azez İslami İlimler Fakültesinde Öğrenci Konferansı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Azez İslami İlimler Fakültesinde “”Bilimsel Yayın Atölyeleri Öğrenci Konferansı” düzenlendi. 

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2024 16:39
Haber Güncellenme Tarihi: 22.05.2024 16:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
Azez İslami İlimler Fakültesinde Öğrenci Konferansı

Öğrencilerin akademik gelişimine katkı sunmak amacıyla Bilimsel Araştırma Uygulamaları konulu Öğrenci Atölyesi çalışması yapıldı. Atölye çalışmasına başvuru yapan öğrenciler danışmanlarından bilimsel araştırma yöntemleri konusunda eğitim aldıktan sonra, danışmanlarıyla belirledikleri konuda bildiri hazırladı. Azez İslami İlimler Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte; iki oturumda altı bildiri sunuldu. "Din ve Düşünce Masası" ile "İslami İlimler Masası" şeklinde gerçekleşen iki oturumda öğrencilerin sunumları ilgi gördü.

Azez İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Ünverdi, bu projeyle öğrencilerin bilimsel yayın hazırlama formasyonlarını geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek, Azez İslami İlimler Fakültesi olarak Suriye Güvenli Bölgede toplumun fikrî inşasına katkıda bulunacak bu tür etkinlikleri genişleterek sürdürmeyi hedeflediklerini söyledi. 

Programa GAÜN Genel Sekreteri Dr. Muhammet Musa Budak ile Türkiye Diyanet Vakfı Suriye Koordinatörleri Aziz Aktan ve Hasari Altunova da katıldı. Program sonrası projeye katılan öğrencilere ve onlara danışmanlık yapan öğretim elemanlarına katılım belgeleri ve çeşitli hediyeler verildi. 
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.