Hava Durumu

Deprem Bölgesi Zirvesi”nin Özel Oturumu

“Deprem Bölgesi Zirvesi”nin Özel Oturumu: Deprem, Şehircilik Ve Sosyolojisi Üzerine Olacak

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2024 15:44
Haber Güncellenme Tarihi: 11.02.2024 15:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
Deprem Bölgesi Zirvesi”nin Özel Oturumu

“Deprem Bölgesi Zirvesi” alanında özel bir Zirve olacak. Depremi sadece bir boyutu ile değil pek çok boyutu ile ele alan mühendislik, mimarlık, sosyoloji, sağlık, psikoloji, şehircilik, eğitim, sivil toplum, ekonomi, kamu yönetimi, yerbilimi, afet yönetimi, haberleşme, kriz yönetimi gibi konusunda uzman ve çok iyi bilinen 30’dan fazla uzmanı bir araya getiriyor. Beş çağılı konuşmacı, 5 panel ve 1 özel oturum ile 2 gün boyunca devam edecek.

Bu seçkin kadronun her biri birbirinden değerli olmakla birlikte bu Zirve’nin ruhuna uygun olarak alanının en iyi bilinen hocası da bu Zirve’ye özel olarak katılmış olacak. Depremi teknik ve sosyal boyutları ile ele alacak olan oturumun adı ise “Bir Duayen Gözüyle: Özel Oturum, Prof. Dr. İlhan TEKELİ” olarak belirlendi. 
Prof. Dr. İlhan Tekeli, bir duayen olarak Türkiye’deki şehirciliği, yeni şehirlerin nasıl olması gerektiğini teknik olarak ele alırken aynı zamanda, konunun sosyal boyutlarını da ele almak için Zirve’ye katılım sağlamış olacaktır.
Zirve Çağrılı Konuşmacılar ve Panelistler tarafından 15-16 Şubat 2024 tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi tarafından "Deprem Bölgesi Zirvesi" kapsamında gerçekleştirilecek olan ve Mavera Kongre ve Kültür Merkezinde ele alınacaktır. 

Zirve’ye on-line kayıt aşağıdaki QR ve link ile yapılabilecektir. Zirve’nin diğer konuşmacıları ve panelistleri Düzenleme Kurulu tarafından periyodik olarak kamuoyuna duyurulacaktır. Zirve hakkında bilgilere https://depremzirvesi.gantep.edu.tr sitesinden ulaşılabilecektir.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.