Hava Durumu

GAÜN’de Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından Turizm Uygulama Otelinde Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı. 

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2024 12:51
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 12:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
GAÜN’de Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Atilla Ahmet Uğur’un başkanlığında gerçekleşen toplantıda, iş dünyası ile meslek yüksekokullarının entegre olması, üniversitenin iş birliğinin artırılması, öğrenciler için yeni istihdam imkanlarının sağlanması, mevcut seçmeli derslerin içeriklerinin yenilenmesi, iş dünyasından yeni ders önerilerinin alınması gibi hedefler amaçlanıyor. 
Danışma Kurulu Toplantılarının üniversitenin hem kalite hem de akreditasyon süreci kapsamında meslek yüksekokullarının yılda bir yapması gereken bir toplantı olduğunu belirten Prof. Dr. Atilla Ahmet Uğur, kurulun iş dünyası, bürokrasiden temsilciler ve mezun olan öğrencilerden oluştuğunu söyledi.

GAÜN Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunun, hayattan izole olmuş, dışarıdaki iş dünyasından kopuk bir meslek yüksekokulu olmadığını aktaran Prof. Dr. Uğur, konuşmasında şöyle sürdürdü: “Yüksekokulumuz, iş dünyasıyla entegre olan, dünyanın gerçekliğini, dünyadaki değişimi takip eden, milli değerlere ve Atatürkçülüğe sahip gençlerin iş dünyasında istihdam olanağı bulabileceği bir yüksekokul. Ara elemen yetiştirilmesi anlamında meslek yüksekokulumuzun uygulamalı eğitime dördüncü yarıyılda geçmekle temel hedef; öğrencilerin hayatlarına dokunmak ve onların evirilmesine, iş dünyasına bir an önce katılımını sağlamak.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.