Hava Durumu

GAÜN Hukuk Fakültesinde Panel Düzenlendi

GAÜN Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen panelde haksız rekabet ve yönetim kurulu üyelerinin sorumlulukları ele alındı. Panelde üç uzman konuşmacı öğrencilere bilgi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 15:51
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 15:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
GAÜN Hukuk Fakültesinde Panel Düzenlendi

Programın açılışında konuşan GAÜN Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi ve panelin moderatörü Doç. Dr. Ahmet Bozdağ, haksız rekabetin hukuki boyutlarının ve yönetim kurulu üyelerinin sorumluluklarının günümüz iş dünyasında büyük önem taşıdığını belirtti. Doç. Dr. Bozdağ, “Fakültemizin Hukuk Uygulamaları dersi kapsamında bu etkinliği düzenliyoruz. Konunun uzmanı olan üç onur konuğumuzla Hukuk Fakültesi öğrencilerimizi bir araya getirdik. Bu ders ile ‘Haksız Rekabet ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Sorumluluğu’ konusunu yakından irdeleyip örneklerle açıklamayı hedefliyoruz." diyerek konuşmasını tamamladı.
Açılış konuşması sonrasında GAÜN Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tayfun Ercan, Avukat Fulya Görer ve Avukat Gülşah Gökçe Özbek’in konuşmacı olarak yer aldığı panel başladı. Panelde; rekabetin çeşitli yönleri ve yönetim kurulu üyelerinin bu alandaki sorumlulukları, haksız rekabetin tanımı, yönetim kurulu üyelerinin haksız rekabet durumlarında taşıdığı hukuki sorumluluklar hakkında katılımcılar bilgilendirildi. 
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.