Hava Durumu

GAÜN Öğrencilerine Önemli Seminer

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Halil Özkirişçi tarafından Yapay Zeka ile Sanat ve Tasarım semineri verildi.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2024 16:51
Haber Güncellenme Tarihi: 23.05.2024 16:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
GAÜN Öğrencilerine Önemli Seminer

Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen seminerin konferans kısmında Doç. Dr. Özkirişçi, yapay zekanın tarihi, çalışma prensibi, gelişimi, görüntü üretim modelleri ve kullanım alanları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Yapay zeka, tasarım ve sanat işbirliği özelinde, farklı sanat disiplinlerinde üretilmiş çalışmaların incelendiği seminerin workshop kısmında ise, prompt kullanım teknikleri, analizler ve uygulama çalışması yapıldı. Görüntü üretiminde prompt tasarımının yapımı gösterilerek, ideal bir promptta neler olmalı, neler olmamalı konusuna değinildi. Üretilmiş görüntüler üzerinden prompt analizi yapılarak, katılımcılara bir görüntü verilip prompt yazması istendi.
Etkinliğin son bölümünde, toplanan promptlarla görüntü üretilerek, orijinal görüntüye daha çok yaklaşan katılımcıya yapay zeka ile ilgili kitap hediye edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.