Hava Durumu

NTO’da IPARD Hibe Ve Destekleri Anlatıldı

Nizip Ticaret Odası (NTO), Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Gaziantep İrtibat Ofisi işbirliği ile IPARD hibe ve destekleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2024 11:25
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2024 11:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
NTO’da IPARD Hibe Ve Destekleri Anlatıldı

Toplantının açılış konuşmasını yapan NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak, “IPARD programının bu yıl Gaziantep’te ilk defa uygulanacağını belirterek “Nizip’in bu programdan en üst düzeyde faydalanması için bilgilendirme toplantısı düzenlemekteyiz” dedi.
Katılımlarından dolayı tüm kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür eden NTO Meclis Başkanı Karabacak, toplantının düzenlenmesi için verdikleri desteklerinden dolayı TKDK Bölge Koordinatörü Harun Reşit Genç’e TKDK Gaziantep İl Sorumlusu Fırat Karaköy’e ve TKDK Gaziantep İrtibat Ofisi Uzmanı Talip Kaya’ya ayrıca teşekkür ediyorum dedi.
TKDK desteklerinden Gaziantep’in de faydalanmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten TKDK Bölge Koordinatörü Harun Reşit Genç, geçen yıl haziran ayında TKDK Gaziantep İrtibat Ofisi’nin kurulması için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Türkiye’de yeni açılan 39 irtibat ofisi içerisinde ilk örgütlenen il olarak önde çıktıklarını ifade eden TKDK Bölge Koordinatörü Genç, “Ocak ayı itibariyle Gaziantep Ticaret Borsası’nın 2. Katında faaliyetlerimize başladık. Olabildiğince tanıtım faaliyetlerimize ağırlık verdik ve bununla birlikte mart ayı itibari ile ilk çağrı takvimi yayınlanması ardından bilgilendirme faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Yapılacak olan proje başvurularının kabul görmesi için firmalara elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz.” şekline konuştu.

TKDK bilgilendirme toplantısının Nizip’te gerçekleşmesinden memnuniyet duyduklarını dile getiren NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ise sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İlimiz ve ilçemiz de bulunan firmalarımız genellikle desteklerden faydalanarak üretim ve ihracat yapmaktadırlar. Açıklanan hibe ve destekler yatırım yapmaya karar vermiş ve yatırım yapacak olan firmalarımız için çok faydalı olacağını düşünüyorum.  TKDK destekleri, Gaziantep’in ve Nizip’in kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağına inancımız tamdır. Bugün bizlere bilgilendirme yapan TKDK uzmanlarımıza ve katılımcı firmalarımıza çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından TKDK Gaziantep İrtibat Ofisi Uzmanı Talip Kaya tarafından IPARD programı kapsamında desteklenecek sektörler, yararlanma koşulları, destek limitleri, başvuru şartları ve proje süreçleri hakkında katılımcılara bir sunum yapıldı.
Soruların cevaplanması ile son bulan toplantıya Nizip Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Akın, Nizip İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sedat Ekinci, Gaziantep Üniversitesi Nizip Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Yusuf Yıldız, NTO Meclis Başkan Yardımcısı Necdet Başeğmez, NTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, Nizip Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Polat, Nizip Organize Sanayi Bölge Müdürü Kazım Can, Nizip Belediye meclis üyeleri, NTO yönetim kurulu ve meclis üyeleri, Nizip’e bağlı mahalle muhtarları ve çok sayıda firma temsilcisi de katıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.