Hava Durumu

NTO TOBB’nin 80. Genel Kurulu'na Katıldı

Nizip Ticaret Odası (NTO) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ’nin 80. Genel Kurulu’na katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 16.05.2024 16:10
Haber Güncellenme Tarihi: 16.05.2024 16:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
NTO TOBB’nin 80. Genel Kurulu'na Katıldı

Genel Kurul Başkanlığını Gürsel Baran’ın yaptığı Genel Kurul’a, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Konsey Başkanları ile TOBB Delegeleri katıldı.
Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Toplantı Salonunda gerçekleştirilen genel kurula, NTO’yu temsilen NTO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyesi Mehmet Özyurt ve NTO Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Şerif Dağlı katıldı.

Toplantıda, Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın ve Yayın Komisyonu sunuşları gerçekleştirildi.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlere ve iş dünyasının gündemindeki konulara dikkat çekti.
Dünya’nın, ilginç ama zor bir dönemden geçtiğine değinen Hisarcıklıoğlu, “Ülke ekonomilerinin genelinde büyüme istikrarlı seyrederken, enflasyon geriliyor. 2023 yılında küresel büyümenin, 2022’ye göre 1 puan artarak yüzde 3,2 olduğu tahmin ediliyor. 2024 ve 2025’de de bu civarda olması bekleniyor” dedi. Yüzde 10’a ulaşan küresel enflasyonunsa, yüzde 7’nin altına düşmesinin ön görüldüğünü bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, enerji, gıda ve tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılara rağmen, dünya ekonomilerinin çoğunun dirençli çıktığını ve genel bir iktisadi durgunluğun önüne geçildiğini ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.