Hava Durumu

“Bu Model Türkiye’de Yaygınlaşmalı”

Türkiye Yüzyılı Cumhuriyet Parkı ve parkın içerisinde bulunan Gaziantep Bebek Kütüphanesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ın katılımıyla açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2024 15:38
Haber Güncellenme Tarihi: 20.03.2024 15:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
“Bu Model Türkiye’de Yaygınlaşmalı”

Gaziantep’e daha önce birçok başarılı projeler sebebiyle davet edildiğini belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, “Gaziantep’in yerel bir kalkınma adına gerçekleştirdiği her bir hamle ulusal ve küresel ölçekte gücüne güç katmaya devam edecek. Bugün burada Türkiye’de sayısına ender rastlanan bebek kütüphanesi modelinin de inşallah Türkiye’de daha çok yaygınlaşmasını gönülden arzu ediyoruz. Bunun içinde bütün yerel yönetimimizi kamu kurumlarımızı teşvik etmeyi sürdüreceğiz. Güçlü ailenin çekirdeğinin çocuklarımızdan olduğunu biliyoruz. Bugün burada açtığımız eserde Türkiye’nin pek çok noktasında ilham olacak kaynağı olacak. Gaziantep’te yürütülen bu projeler ülkemizin toplumsal kalkınmasına katkı sunmaya değer katmaya devam edecek” ifadelerini kullandı. 
Kıran: Güçlü Aile Güçlü Toplum
Toplumsal direnci muhafaza etmek adına en büyük değerin aile kurumu olduğunu aktaran Bakan Kıran konuşmasına şu sözlerle devam etti:
“Çok önemli bir hedefimiz çok önemli bir ilkemiz var. Güçlü aile güçlü toplum. Toplumsal direncimizi muhafaza etmek adına en büyük değerimiz aile kurumumuz. Aile kurumunu güçlendirmeye yönelik her bir adım çok kıymetli. Gaziantep’te atılan sosyal belediyecilik adımlarının ne kadar isabetli ne kadar amaca yönelik mahiyette olduğunu da kısa sürede bir kez daha görmekten gurur duydum. Bu eserlerin içi Gaziantep’teki ailelerimize dokunan, çocuklarımıza dokunan, engelli kardeşlerimize dokunan, yardıma muhtaç kişilere dokunan vakıf eserine dönüşmüş. Bu bakımdan bu eserlerin yaşaması yaşatılması ve sayısının artması sizlerin destekleriyle önümüzdeki dönemde yakından takip edeceğimiz bir durum olacak.”
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.