Hava Durumu

Kredi Bataklığı!

Kredi Riskinin En Yüksek Olduğu 10 İl İçerisindeyiz!

Haber Giriş Tarihi: 06.06.2024 19:55
Haber Güncellenme Tarihi: 06.06.2024 21:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
Kredi Bataklığı!

Türkiye’de ekonomik kriz her geçen gün artıyor. Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi verilerine göre, Gaziantep’te kişi başına düşen kredi borcu arttı. Kentte 2024 yılın Ocak-Mart döneminde kişi başına düşen bireysel kredi kartı, bireysel kredi ve kredi borçları katlandı.  Ocak ayında Gaziantep’te bireysel kredi kartı borcu 35 bin, bireysel kredi borcu 51 bin ve bireysel ihtiyaç kredisi borcu ise 61 bin lira oldu. 

Ekonomik krizin vurduğu Gaziantep’te de vatandaşların borcu her geçen gün artıyor.  Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi verilerine göre 2024 yılı mart ayında Gaziantep’te kişi başına düşen bireysel kredi borcu, bireysel kredi kartı borcu ve bireysel ihtiyaç kredisi borcu arttı… 

Ortalama Borç 64 Bin TL

Şubat ayında bireysel kredi borcu 59 bin liraya, bireysel kredi kartı borcu 36 bin liraya, ihtiyaç kredisi borcu ise 63 bin liraya yükseldi. Şubat ayında olduğu gibi Mart ayında da bireysel kredi, bireysel kredi kartı ile ihtiyaç kredisi borcu artmaya devam etti. Mart ayı itibariyle kentte kişi başına düşen bireysel kredi borcu 59 bin liradan 61 bin liraya, bireysel kredi kartı borcu 36 bin liradan 38 bin liraya ve ihtiyaç kredisi borcu ise 63 bin liradan 64 bin liraya çıktı.

Kredi Borcu Arttı

Gaziantep’te yaşamını sürdüren 2 milyon 164 bin kişinin yaşadığı ekonomik zorluklar Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi verilerine yansıdı. Bireysel kredi, bireysel kredi kartı, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredi riskinin en yüksek olduğu 10 il içerisinde yer alan kentte, kişi başı bireysel kredi borcu 61 bin TL iken, bireysel kredi kartı borcu 38 bin TL, bireysel ihtiyaç kredi borcu 64 bin TL olarak kayda geçti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.