“İnşaat faaliyetleri durdurulmalı”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“İnşaat faaliyetleri durdurulmalı”
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Burkay Güçyetmez, acilen şantiyelerin durdurulması ve inşaat faaliyetlerine bir süre ara verilmesi gerektiğini söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Burkay Güçyetmez, acilen şantiyelerin durdurulması ve inşaat faaliyetlerine bir süre ara verilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’de Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında pek çok iş kolunda faaliyetler durduruldu. Türkiye ekonomisinin ana damarlarından olan inşaat sektöründe çalışmalar devam ediyor. İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Burkay Güçyetmez, inşaat sektöründe çalışmaların durdurulması gerektiğini söyledi.

İNŞAAT İŞÇİLERİ RİSK ALTINDA

Açıklamalarda bulunan Güçyetmez, “Şantiye şefi meslektaşlarım, müteahhitler ve çok fazla sayıda emek veren işçi arkadaşlarımız İş kazalarının en çok yaşandığı alanlardan biri olan şantiyelerde koronavirüs salgınıyla birlikte çok riskli ortamlarda çalışıyor.”

İŞÇİLERİN ÇALIŞMA KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİK YOK

Açıklamalarını sürdüren Güçyetmez, “Koronavirüsün Türkiye’de de görülmesinin ardından kafe, bar, kıraathane ve birçok yerin faaliyeti durduruldu. İnşaatlarda çalışan şantiye şefi meslektaşlarım ve işçilerin çalışma koşullarında bir değişiklik yok. Salgın öncesinde özellikle barınma ve yemek sorunlarıyla sık sık gündeme gelen inşaat işçileri, koronavirüs salgınında da risk altında çalışanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.”

“ÖNLEMLER YETERSİZ”

“Koronavirüs salgını tüm dünyaya yayılıp tehdit ederken ülkemizde de ciddi bir tehdit olarak karşımızda duruyor. Buna karşı gösterdiğimiz tepkiler, önlem alın çağrıları ne yazık ki karşılık bulmuyor. Şantiyelerde çalışan meslektaşlarım çok zor durumda. İşçiler bugün hala inşaatlarda dip dibe, burun buruna çalışmaya mecburen devam ediyor. Sözde alınan önlemler ise yetersiz. Geçimini sağlamak için çalışan personeller ve ekmek parası için zor şartlarda çalışan işçiler ücretli izne çıkarılmalı. Koranavirüs salgını süresince işsiz kalanların ve çalışamayanların temel gıda, kira, elektrik, su, doğalgaz ve iletişim gibi temel ihtiyaçları ücretsiz olarak verilmelidir” açıklamasında bulundu.

A.DUMAN

Kaynak:ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Evden çıkamayanlara gıda ve hijyen paketi Yedi Başak’tanÖnceki Haber

Evden çıkamayanlara gıda ve hijyen paket...

OSB girişinde kontrol yapılacakSonraki Haber

OSB girişinde kontrol yapılacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!