MMO’da görev dağılımı yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MMO’da görev dağılımı yapıldı
Makine Mühendisleri Odası (MMO) Gaziantep Şubesi’nde geçtiğimiz hafta sonu yapılan Genel Kurulda tek liste ile gidilen seçimde Aykut Kocalar, MMO Gaziantep Şube Başkanlığına seçildi. Seçimlerin ardından MMO Gaziantep’te görev dağılımı yapıldı.

 

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Gaziantep Şubesi’nde geçtiğimiz hafta sonu yapılan Genel Kurulda tek liste ile gidilen seçimde Aykut Kocalar, MMO Gaziantep Şube Başkanlığına seçildi. Seçimlerin ardından MMO Gaziantep’te görev dağılımı yapıldı.

MMO Gaziantep Şubesi’nde yapılan seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan MMO Gaziantep Şube Başkanı Aykut Kocalar, “Bir dönemini daha başarıyla tamamlamanın gururunu yaşayan Şubemiz, 08 Şubat 2020 Cumartesi günü 13. Olağan Şube Genel Kurulu’nu ve 09 Şubat 2020 Pazar günü ise Şube Yönetim Kurulu ve Delege Seçimlerini bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleştirmiştir. Seçimlere tek liste olarak giren ÇAĞDAŞ MÜHENDİSLER GRUBU, üyelerinden MMO Gaziantep Şube Yönetimine kaldığı yerden devam etme yetkisi almıştır.”

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

“Geçmişten bugüne ve bugünden geleceğe etkin, güçlü, çağdaş, laik ve demokratik bir meslek odasına, meslektaşlarına ve mesleğine sahip çıkan, çağdaş yönetim anlayışımıza destek olan, seçimlere katılıp, bizleri yalnız bırakmayan ve gücümüze güç katan, işi, sağlığı veya farklı bir nedenden dolayı seçimlere katılamasa da gönülleri bizlerle olan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yeni dönemin, mesleğimiz, meslektaşlarımız, Şubemiz, Odamız ve kentimiz adına, hep birlikte başarılı çalışmalara imza atılan bir dönem olmasını temennisi ile daha etkin, daha güçlü bir Oda için, birlikte üretecek ve birlikte yönetecek yeni bir dönemin daha bizleri beklediği bilinci içerisindeyiz. Seçim sonucunda göreve gelen Şube Yönetim Kurulu ilk toplantısını 13 Şubat 2020 Perşembe günü gerçekleştirerek, görev dağılımı aşağıdaki şekilde belirlenmiştir: Başkan Aykut KOCALAR, Başkan Vekili Özge RENKLİDAĞ, Sekreter Üye            Kemal KESKİN, Sayman Üye Çetin KÜLAH, Hamit ÖZTÜRKMEN, Kerem CİRO, Aydın KALEOĞLU.”                              

ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

“Demokratikleşmenin ve Sanayileşmenin ülkenin genel sorunlarından ayrılmayacağı düşüncesiyle, her dönem olduğu gibi bu dönemde de ülkemizin diğer sorunları, çalışmalarımız kapsamına alınarak, gündemde tutulmaya ve kamuoyu duyarlı hale getirilmeye çalışılacaktır. Üyelerimizden ve bilimsel çalışmalarımızdan aldığımız güçle, biliyoruz ki bu dönemde de ilerici ve çağdaş bir yönetim anlayışı ile birçok görev daha bizleri bekliyor.  Atmış beş yıllık onurlu bir geçmişe sahip olan Odamız, her zaman olduğu gibi;  Hukukun üstünlüğüne inanan, ilerici, çağdaş, laik, demokratik ve sanayileşen ülkeden yana tavır koyan, Ülke ve kent sorunları ile yakından ilgilenen çözüm ve öneriler sunan, bilimsel çalışmaları rehber edinen, bilimsel ve etik değerler ışığında toplum, meslek ve meslektaş yararına çalışan, düşünce ve inançlara saygılı olarak ayrılıkları değil, buluşma noktalarını öne çıkaran, hiçbir üyesinin sorununu dışlamayan, işsiz üyelere iş bulunması konusunda planlı ve düzenli çalışmalar yapan, üyelerinin mesleki konularda iş imkânlarının artırılması yönünde araştırma ve çalışmalar yapan, üyelerinin çalışma hayatında özlük, ekonomik, sosyal ve mesleki koşulların iyileştirilmesi için azami ölçüde çaba sarf eden, kadın üyelerin Oda çalışmalarına aktif katılımını sağlayıp, meslek yaşamlarında etkinliklerinin artırılmasına ve yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapan, karar alma süreçlerinde demokratik, katılımcı ve birlikte üretme, birlikte yönetme anlayışı ile Odamızın tüzük ve yönetmeliklerine bağlı kalarak, çalışmalarına devam edecektir” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

 

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP’de seçim günü…Önceki Haber

CHP’de seçim günü…

Sevgililer Gününde sürpriz rekorSonraki Haber

Sevgililer Gününde sürpriz rekor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!