Sicil affı sözde kaldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sicil affı sözde kaldı
Bankalar yürürlükte olan Sicil Affı’nı tam olarak uygulamıyor. Ödenmeyen borçlar nedeniyle daha önce kara listeye alınan esnaflar, Sicil Affına rağmen devlet destekli kredilerden faydalanamıyor.

Bankalar yürürlükte olan Sicil Affı’nı tam olarak uygulamıyor. Ödenmeyen borçlar nedeniyle daha önce kara listeye alınan esnaflar, Sicil Affına rağmen devlet destekli kredilerden faydalanamıyor.

Ödenmeyen borçları nedeniyle sicilinde sorun olan esnafların devlet destekli kredilerden faydalanması için Sicil Affı çıkarılmıştı. Sicil Affı uygulamasının meclisten geçmesinin ardından pek çok esnaf can suyu kredilerinden faydalanmak için harekete geçerken, bankalarda sorunlarla karşı karşıya kaldılar. Ödenmeyen borçlar nedeniyle daha önce kara listeye alınan esnaflar, Sicil Affına rağmen devlet destekli kredilerden faydalanamıyor.

ESNAFIN KADERİ BANKALARIN İNİSİYATİFİNDE

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, yürürlükte bulunan Sicil Affının tam olarak uygulanmadığını ve yeni bir sicil affı çıkartılması gerektiğini söyledi. Esnafların kredilere ulaşımında en büyük engelin kara liste olduğunu ifade eden Palandöken, “Esnaf ve Sanatkarlarımıza verilen kredi imkanları çok olumlu fakat öncelikli olarak çözümlenmesi gereken konu kara liste oluyor. Kredilere ulaşmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımız kara listede olduğu için maalesef ulaşamıyorlar. Geçmişte borcunu aksatmış, ödeyememiş olan esnaflarımızın kaderi bankaların inisiyatifine bırakılmış durumda. Şu an yürürlükte olan sicil affı var fakat tam olarak uygulanmıyor. Etkili bir sicil affı için kara liste sorununun çözümlenmesi gerekiyor” açıklamalarında bulundu.

ESNAFLAR SİCİL AFFINDAN FAYDALANAMIYOR

Gazetemize açıklamalarda bulunan esnaf odaları temsilcileri, kredilerden faydalanma konusunda sorunlar yaşadıklarını söylediler. Esnaf odaları temsilcileri, “Esnaflara tanınan can suyu kredi olanaklarından ne yazık ki pek çok esnafımız faydalanamıyor. Ekonomik sıkıntılar ile boğuşan esnaflarımız, kredi olanaklarından faydalanmak istiyorlar ancak kara listede oldukları için bundan faydalanamıyorlar. Biz sicil affının kara listeye giren esnafları da kapsayacak şekilde geliştirilmesini istiyoruz. Böylelikle esnaflarımız, kendilerine tanına kredi imkanlarından rahatlıkla faydalanmış olacaklar” şeklinde konuştular.

M.TÜRKMEN

Kaynak:ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ödül bilmecesi…Önceki Haber

Ödül bilmecesi…

İstanbul seçimleri turları etkilediSonraki Haber

İstanbul seçimleri turları etkiledi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!