Yıkık dökük evde yaşam mücadelesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yıkık dökük evde yaşam mücadelesi
Gaziantep’te yıkık dökük bir evde yaşam mücadelesi veren anne ve iki çocuğu yardım bekliyor. İmkanı olmayan anne, hasta çocuğuna süt alamadığı için kaynattığı pirinç suyunu içiriyor.

 

 

Gaziantep’in Gümüştekin Mahallesi’nde iki gözlü harap bir evde oturan Ümran Kaçmaz, iki çocuğuyla yaşam mücadelesi veriyor. Eşi tarafından iki çocuğuyla terk edilen anne, hasta çocuğunu ne tedavi ettirebiliyor ne de karnını doyurabilmek için süt alabiliyor. Mağdur kadın, çocuğuna süt alamadığı için kaynattığı pirincin suyunu içiriyor. Birkaç parça eşya dışında hiçbir şeyin bulunmadığı evde elektriksiz ve susuz yaşayan kadın, iki çocuğu için yetkililerden yardım bekliyor.

 

 

 

“Çocuğum tedavi olmazsa felç olacak”

 

 

 

Yaşadıkları zor durumu anlatan ve çocuğuna süt dahi alamadığını söyleyen Ümran Kaçmaz, “Küçük çocuğum hasta. Omuriliğinde doku var ve bunun alınması gerekiyor. Bir yaşını bitirince ameliyat edilip alınması gerekiyordu. Devlet hastanesinde götürdüm oradan özel hastaneye sevk ettiler ama durumum olmadığı için ameliyat ettiremedim. Bu nedenle çocuğumun felç olma durumu var. Çocuğumun iyi beslenmesi lazım ama ben durumum olmadığı için iyi besleyemiyorum. Süt bile alamadığım için pirinci kaynatıp suyunu içiriyorum. Mama yemesi lazım ama mama alamıyorum” dedi.

 

 

 

“Sadece çocuğuma süt almak istiyorum”

 

 

 

Tek isteğinin çocuklarına daha iyi imkanlar sunmak olduğunu vurgulayan Kaçmaz, “Ben sadece çocuğuma süt almak istiyorum. İki göz harap bir evde yaşıyoruz ve buranın kirasını bile veremiyoruz. Çocuklarım için güzel bir evde yaşamak istiyorum. Akşamdan beri sadece bir lavaş ekmek yedik. Artık yarın endişesi olsun istemiyorum. Ev sahibi evden çıkmamı istiyor. Elektrik ve su kesik durumda. Yani ne yapacağımı bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

“Çocuklarımın size ihtiyacı var”

 

 

 

Yetkililere seslenen ve yarım talebinde bulunan Kaçmaz, en azından çocuğuna süt gönderilmesini isteyerek, “Cumhurbaşkanımıza, valimize, kaymakamlarımıza, belediye başkanımız Fatma Şahin’e sesleniyorum. Bize yarım edin. Gerçekten size ihtiyacım var. Çocuklarımın size ihtiyacı var. Hiç yardım yapamıyorsanız sadece çocuğuma süt istiyorum. Geceleri aç uyumasın, süt içip de uyusun istiyorum. Çünkü pirinç suyu ile doymuyor, ağlıyor sürekli. Süt alsınlar yeter” diye konuştu.

 

 

 

“Benim hiç oyuncağım yok”

 

 

 

5 yaşındaki Umut Eren ise “Bizi yeni evimize götürün. Benim hiç oyuncağım yok. Bize yardım edin” diyerek yardım istedi.

 

İki çocuklu kadın yıkık dökük evde yaşam mücadelesi veriyor

İki çocuklu kadın yıkık dökük evde yaşam mücadelesi veriyor

İki çocuklu kadın yıkık dökük evde yaşam mücadelesi veriyor

İki çocuklu kadın yıkık dökük evde yaşam mücadelesi veriyor

İki çocuklu kadın yıkık dökük evde yaşam mücadelesi veriyor

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yavru kedi kurtarıldıÖnceki Haber

Yavru kedi kurtarıldı

Fuhuşa geçit verilmiyorSonraki Haber

Fuhuşa geçit verilmiyor

Haber Yorumları

 • Yusuf avgın30-06-2020 17:29

  Selamün aleyküm abi ben Yusuf avgın abi ben bundan 3 ay önce ceza evinden çıktım ve ve çıktığından buyanadır iş bulamadım abi ben ceza evindeyken annemi huzur evine koymuşlar ve bende gidip tekrar onu çıkardım şuan kayınbabama ayit olan bir odalı evde kalıyoruz abi öncelik olarak buradan yetkililere sesimi duyurmak istiyorum daha fazla dayanacak gücüm kalmıyor lütfen sesimi duymanızı istiyorum ben daha nereye kadar burada kalırım benimde evim olsun benimde işim olsun istiyorum Allah rızası için bana yardımcı olun ban sapika kaydım var diye kimse beni işe almıyor biran önce yetkililer veya hayırseverler sesimi duysun anamı tekrar huzur evine koymak istemiyorum adres Eyüp Sultan mah 101 nolu sokak no 12 Şehitkamil Gaziantep 05526951591

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!