YIKIM BAŞLADI…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YIKIM BAŞLADI…
Gaziantep kent merkezinde yapımına başlanan Millet Bahçesi Projesi kapsamında boşaltılan Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu’nda yıkım çalışmaları başladı. Yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu’nun yerine Millet Bahçesi Projesiyle uyumlu iki bin kişilik bir camii inşa edilecek.

Gaziantep kent merkezinde yapımına başlanan Millet Bahçesi Projesi kapsamında boşaltılan Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu’nda yıkım çalışmaları başladı. Yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu’nun yerine Millet Bahçesi Projesiyle uyumlu iki bin kişilik bir  camii inşa edilecek.

Son yıllarda Gaziantep’te yoğun tartışmalara neden olan Millet Bahçesi Projesi’nde çalışmalar sürüyor. Geçtiğimiz yıl tüm itirazlara rağmen 30 Ekim tarihinde yapılan ihaleye ikisi Gaziantep’ten olmak üzere 20 firma katılmıştı. Açık usul ile yapılan ihaleyi 72 milyon 223 bin TL teklif veren Ali Acar İnşaat San Tic Ltd Şti isimli firma kazandı. İhalenin ardından 10 Ocak 2020 tarihinde firma ile sözleşme yapılmış ve 1 yıl 1 ay olarak belirlenen inşaat işi için 7 Şubat tarihi itibariyle çalışmalar başlatılmıştı. Gaziantep Valiliği yerine yapılması planlanan ancak son anda vazgeçilerek iki bin kişilik cami projesine dönüştürülen caminin yapımı için Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu boşaltıldı. Geçtiğimiz hafta boşaltılan Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu’ndan yıkım çalışmaları geçtiğimiz gün başladı.

PROJE DEĞİŞTİ

Millet Bahçesi Projesi kapsamında Gaziantep Valiliğinin bulunduğu alana devasa bir cami yapılması planlamış ancak yapılacak camiinin kent görüntüsüne uygun olmayacağı görüşünce hemfikir olan STK’ların ve vatandaşların itirazları sonucu bu karardan vazgeçilmişti. Millet Bahçesi projesine iki bin kişilik camii projesi dahil edilerek, yıkılacak olan Kamil Ocak Stadyumu yerine inşa edileceği açıklanmıştı.

KAPALI SPOR SALONUNDA YIKIM BAŞLADI

Gaziantep Valiliği yerine yapılması beklenen devasa cami projesinden vazgeçilmesinin ardından Millet Bahçesi içerisine iki bin kişilik projeyle uyumlu bir cami yapılacağı duyurulmuştu. Yapılan açıklamalarda caminin Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu yerine yapılması kararlaştırılmış ve plan notuna eklenmişti. Proje kapsamında Kamil Ocak Kapalı Spor Salonunun boşaltım işlemleri tamamlandı. Araç otoparkı olarak kullanılan Kapalı Spor Salonunun önündeki boş alan ise araç girişine kapatıldı. Kamil Ocak Spor Salonu’nda geçtiğimiz gün yıkım çalışmaları başladı.

2021 YILINDA TAMAMLANACAK

Firma ile 10 Ocak tarihinde yapılan sözleşmenin ardından 20 Ocak 2020 tarihi iş başlangıcı olarak belirlendi. 1 yıl 1 ayda tamamlanması hedeflenen proje için 7 Şubat tarihi itibariyle otopark ve arsanın yapılacağı kısımda kazı çalışmaları başlatıldı. 72 milyon 223 bin TL bedelli projenin ihale süresi kapsamında 22 Şubat 2021 tarihinde tamamlanması bekleniyor.

YENİ KAPALI SPOR SALONU İNŞA EDİLECEK

Millet Bahçesi Projesi’ne ilişkin düzenlenen basın toplantısında Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu’nun durumu gündeme gelmişti. Yeni bir spor salonu yapımına başlayacaklarını duyuran Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Kamil Ocak isminin yaşatılacağını belirtti. Fadıloğlu, “Adı Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu olmak koşuluyla Mücahitler Mahallesi’ne yapılacak olan mevcut Kamil Ocak Salonunun kapasitesinin üstünde, her türlü müsabakanın yapılabileceği nitelikte bir yeri hayata geçireceğiz. Şuanda ihalesi yapılmış bir Millet Bahçesi var. Bunu bir an önce hayata geçirmek için önce yıkılıp sonra yapılması söz konusu. Mücahitler Mahallesi’ne yapmayı planladığımız Kamil Ocak Spor Salonu da en geç 2 seneye tamamlanacak” açıklamalarında bulunmuştu.

Millet Bahçesi Projesi’nde başlayan çalışmaların Şubat 2021 tarihinde tamamlanması bekleniyor.

A.DUMAN

Kaynak:ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Elektrikli otobüsler, iade edildi!Önceki Haber

Elektrikli otobüsler, iade edildi!

GAÜN, Sanattada Adından Söz EttiriyorSonraki Haber

GAÜN, Sanattada Adından Söz Ettiriyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!