Şaban Doğru

Şaban Doğru

Mail: [email protected]

ABD 'nin İstediği Oldu

Ortadoğu’da büyük Kürt devletinin temelleri atıldı.  Tavşana kaç, tazıya tut diyen ABD, beşaretsiz bir iktidar yakalayıp her istediğini yaptırırken, Ortadoğu’da istediği sonuca vardı. Büyük Ortadoğu projesi, BOP adı altında eş başkanı olarak kullandığı Erdoğan’ı koz olarak kullanıp, sınır boylarımızdaki komşu ülkeler ile düşman eden, ABD yine Erdoğan’ın gafları ile  bu seferde, Irak’tan sonra Suriye’de istediği sonuca vardı.

Ortadoğu’da büyük İsrail devletinin kurulması için ikinci bir güç gerekiyordu. O’da Kürdistan devleti… Nasıl ki; Kuzey Irak’ta Kürtistanı kurdurup Türkiye’yi PKK ile meşgul ettiyse, şimdi de aynı taktikle Türkiye’yi Suriye ile düşman yaparak, bundan faydalanıp, geçmişten bu yana her türlü yardım yaptığı, Irak Kürtleri ile Barzani’nin yetiştirdiği PKK,Suriye’deki PYD’nin anlaşması ve Barzani desteği ile Türkiye’nin sınırı olan Suriye sınırlarını ele geçirip orada da ikinci bir Kürt devleti kurarak, Türkiye’nin Güney ve Doğu Anadolu sınırlarını ele geçirmiş oldular.

İşte bu neyi gösteriyor? ABD’nin orta doğuya yerleşebilmesi için, güç oluşturması bunu yaparken de kendisine muhtaç bir devleti yaratmak oda Kürtistan’ı, kurdurdu. Tabi burada tek müdahale edemediği ülke İran, yakında onunda icabına bakar. Akdeniz’den Suriye yolu ile, Kuzey Irak’a, oradan İsrail aracığıyla bütün Ortadoğu’ya hükmedecek gücü ele geçirdi. Irak ile Suriye’de Kürt devletlerinin kurulması ABD’nin bir planıydı. Geçmişte Türkiye’deki mayınlı alanları temizleme bahanesi ile İsrail’i kullanarak yol bulma hesabı tutmayıp İsrail’in burada rol alamaması ABD’nin işine gelmedi.  Mayınlı alanlar bahanesi ile orta doğuya bir hat oluşturmak ve orta doğu projesini oradan başlatmak planı suya düşünce, Erdoğan’ı da kullanarak Suriye’de, bir iç savaş ve isyan başlattı. Buna da muvaffak olan, ABD Kürtleri de arkasına alarak Asya ve Ortadoğu’da BOP haritasını hayata geçirecek.

Bizler demokratik solcular olarak, bunları 2007 seçimleri öncesi her gittiğimiz yerde dile getirirken, ziyaret ettiğimiz sınır köyünün birinde, yaşlı bir teyze şunu söylemişti. “Burada bir karış toprak demek, bir can demektir. Bizleri burada yok etmedikçe, buralara kimse giremez. Şu gördüğünüz mayınlı tarla, elli yıl önce bizim ülkemizin güvenliği için, mayın döşenmek üzere verdiğimiz tarladır. Beş kuruş dahi almadan verdiğimiz bu tarlaya kimseyi sokmayız” sözleri ne yazık ki, hayal olacağa benziyor.

İktidarın aymazlığı sonucu bütün sınır komşumuz ülkeler ile düşman olurken, sınırlarımızda yeni güçler oluşmasına da meydan vermiş oldular. İstesekte, istemesekte, ABD’nin BOP planı şimdi işlemeye başladı. Tıpkı geçmişte, Osmanlı imparatorluğunda isyanların başlaması ile, işgâl güçlerinin ülkemize saldırıya geçtiği gibi, Büyük Kürt devletini kurduran ABD’nin şimdi BOP haritasını hayata geçireceği ve onun içinde bu bölgede Türkiye’yi tek başına bıraktığı, yarın dostum diyen ülkeler tarafında saldırıya uğrayacağımızı kimse unutmasın. Çünkü Malatya’ya Füze Kalkanı neden kuruldu? Ve son düşen uçak ile helikopter neden düştü? Daha önce uçaklarımız nerede modernize ediliyordu? İşte bunların hepsi hesap kitap işidir. Bunların arkasındaki güçte ABD’dir. Bbunlara meydan verenler de onlar kadar suçludurlar. Bundan dolayı şu andan itibaren ülkedeki a, b, partisi diye bir şey gözetmeden bütün yurt sever ve cumhuriyetçilerin bir araya gelmesi gerektiğinin zamanı gelmiştir. Çünkü ülkemizi bir savaşa sokmak isteyen güçlere karşı bu iktidarın dik duruş sergileyemeyeceğini açıkça ortaya koyduğu ve ordularda komutan dahi bırakmadıklarının nedeni açıkça ortaya çıktı. Pasif güçsüz orduları kim istemişti? AB ile Vatikan’a bağlı güçler, demek ki bu plana ortak olan ülkeyi parçalamak isteyen içimizde hainlerinde olduğu unutulmamalı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın