Sait Köse

Sait Köse

Mail: [email protected]

Ahalinin Ahvali…

 

Neresinden tutsam elimde kalıyor derler ya…

Nereden baktığınıza bağlı DİYEMEZSiN eyyyy efendi. Kimden başlıyayım diyorum? Düşününce boşta bıraktıklarım olacak. Herkesi yazsam gazetede başka kimseye, habere yer kalmadığı gibi tefrika romanı gibi uzaaaar gider. Aydın havası yapsam maluma mektup. Acep sağır sultan desem zaten duymuyor, bildiğini dokuyor, hesaba almıyor. Teknik direktör ne oyuncu nede seyirci dinlemiyor.

Ne olacak peki?  Dediğimi yap, yaptığımı yapma… Hadi söz dinleyip akıllı uslu otursam ,yaptığını yapmasam AÇIM AÇ...Geleceği kurtarmaya son barutumu harcayacağım, o da güme gitti. Temmuz dendi, Hazirana karar kılındı. Hhooop sınavlara icazet. Size mi soracaklar?

Siz SORACAK MISINIZ VAKTİ GELDİĞİNDE? Sadece simit çaya bile yetmeyen açlık sınırı altındaki asgari ücret, Nasrettin Hocanın kuş hikayesine döndü, oldu kısa çalışma ödeneği. Buna da şükür. Koskoca devlet nana muhtaç olmuşken bunu lütfeylemişse otur oturduğun yerde.

Sayısı 10 milyonu geçmiş işsiz varken. Simit çay dedik ya… Çayı da toplarsak. Gerçi önemli değil, İran çayını getirir bizimkilerin kutusuna koyar hep yaptığımızı yaparız.. Alan memnun satan memnun..

İyi de, üreten, tüketen? Şimdiye kadar yaptığını yapıp, bildiğini dokur mu? Yok yok bu sefer bildiğini OKUR gibi.. Çok şükür bin şükür ölen ölür kalan sağlar bizimdir. Son dakika golü, hani dünyaya Corona korunma malzemesi gönderip itibar kazanalım derken, bir de baktık Özel Hastanelerde corona hastasına ödenek yok, kalmamış.

Özel hastane hizmeti almak istiyorsan  hay hay... Varsa cebinde paran. Hani sosyal devletin görevlerinden biri de toplum sağlığını korumak ya. Olsun, yedi düvele şanımız var bizim .Neyi eğri yaptık diyorsan; Şöyle bir bak. Bir kere de neyi doğru yaptık de.

Makale Yorumları

  • urfalı Ahmet Sağır09-07-2020 18:47

    ekonomi ancak bu kadar güzel anlatılabilir.vatandaşın hali periperişan Allah iyi etsin demekten başka elimizden bişey gelmiyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın