Semra ÖZTÜRK

Semra ÖZTÜRK

Mail: [email protected]

Benim için 19 Mayıs...

Yarın 19 Mayıs…

2 gündür mail kutularımız, 19 Mayıs’ın anlam ve önemini belirten metinlerle dolup taşıyor.

 Benim için 19 Mayıs ne demektir, siz sevgili okuyucularımla paylaşmak istedim.

19 Mayıs, Milli Mücadele’nin başlangıcıdır. Bir halkın köle olmaktansa, aç, susuz imkânsızlıklar içinde zamanın güçlü ülkelerine kafa tutuştur. İnanç olursa, her şeyin başarılacağının göstergesidir.

Birlik, beraberlik, içindeki hainleri bile bile özgür bir vatanda yaşamak için, özgür çocuklar yetiştirmek için her şeyi göze almaktır.

19 Mayıs özgürlüktür. Güce boyun eğmektense, yok olmayı göze almaktır.

19 Mayıs Çocuklara ve Gençliğe verilen değerdir.

Yıllardır unutturulmaya çalışılan milli bayramlara sahip çıkacak, nesiller yetiştirmektir.

Ülkesini, bayrağını, vatanını, milletini sevmektir.

Her yıl gelen 23 Nisan,19 Mayıs,29 Ekim,30 Ağustos mesajlarına özellikle dikkat ederim. Cemaatte yakın olanlar ve iktidardan bir çok kişi gönderdiği mesaja  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK adına yazmaktan imtina ediyor. (Haklarını yemeyelim bu sene yazmışlar :)  )

Neden?

Kabul etseniz de, etmeseniz de bugün kendi vatanımızda, kendi bayrağımızın altında, kendi inançlarınızı yaşıyorsak, bu MUSTAFA KEMAL ve ona inanıp canlarını hiçe sayan isimsiz kahramanlarımızın, şehitlerimizin eseridir. O nedenle milli bayramlarımız, saygıyla anılmayı hak ediyor.

Lütfen görmezden gelmekten vazgeçiniz.

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, isimsiz kahramanlarımızı saygıyla, sevgiyle anıyorum.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüyle bitirelim.

“Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum”

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIMIZ KUTLU OLSUN

Facebook Yorum

Yorum Yazın