Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

BİR NEFESLİK MAÇ

      Beş maçta dört puan alıp, galibiyet yüzü göremeyen Gaziantep FK bu defa yine ortaya güzel bir oyun koyamasa da ilk galibiyetini aldı. Biraz olsun kafaları rahatlatıp artık ilerleyen haftalara daha iyi motive olarak ve baskı altında kalmayacak şekilde hazırlanacaktır. Hafta ortasında yeniden bir ceza alarak yeni yerini sağlama alan Sumudica umarım geri döndüğünde biraz daha dikkatli olur ve takımı yalnız bırakmaz.

Aslında yaptıklarını bir taraftar olarak değerlendirecek olursak tüm kalbimizle yanındayız. Ama bir yönetici olarak değerlendirecek olursak Sumudica'yı biraz daha dikkatli olması yönünde ikaz edilmelidir. Çünkü takımın ona tribünde değil de sahada ihtiyacı var.

        Kötü oyuna rağmen altıncı haftada alınan bu galibiyet belki de takımın lige tutunması yönünden zamanında gelen bir üç puan. Gelecek maçlar için oyuncuların üzerinde oluşacak muhtemel baskıyı da kırmış oldu. Çünkü bir takım üst üste kazanamadığı takdirde baskı ,stres ve moral çöküntüsüne girince sonunun hüsranla bittiğini hemen herkes biliyor. İşte bu sebepten dolayı alınan bu galibiyet ve üç puan oynanan oyundan daha değerlidir .

         Maç içerisine gelinecek olunursa, maç için atanan hakem Özgür Yankaya nasıl oluyor da Fifa kokartlı takan hakemler arasına giriyor anlam vermek gerçekten zor. Bu adam futbol oynatmaktan çok oynatmamak üzere kendini geliştirmiş. Neredeyse ilk 45 dakika değil de oynanmayan oyun gereği herhalde ilk yarı sonuna ekleme yapılsa bir 45 daha oynatması gerekirdi . Devre arasında muhtemelen birileri kendisine bir şeyler fısıldamış olmalı ki ikinci yarıda biraz oyun oynanmasına müsaade etme teşrifinde bulundular.

       Karşılaşmaya forvetsiz başlamak artık gelenek olmaya başladı bizim takımda. Sumudica kendisi tribüne çıkınca galiba forvetleri de yanına götürüyor. Koskoca ilk yarı boyunca Kenan'a nasıl tahammül gösterdiler anlamak mümkün değil. Adam basbas bağırıyor benden forvet olmaz diye. Yine de ne hikmetse en önde o var. Yeni gelen Dicho bile usanmıştır oynadığı dakikalar boyunca arkasını toplamaktan. Ama açık konuşmak gerekirse zaten o bölgenin adamı olmayan biri için ısrar etmek hem o oyuncuyu kaybettiriyor hem de kenar yönetimini. Sonuç olarak tüm olumsuzlukları bir kenara atacak olursak alınan bu galibiyet bir nefes almamıza yetti de arttı bile…

Facebook Yorum

Yorum Yazın