Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

    BİZİMKİLERE  KORONA BULAŞMIŞ

      Malûm tüm dünyada yayılan korona virüsünün etkileri hemen hemen hayatımızın tüm işleyişini etkisi altına almış durumda .Bu çerçevede devlet yetkililerinin sıkı önlemleriyle daha fazla etkilenmemek adına tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanması öngörüldü .Bu hafta oynadığımız Alanya maçıyla da bunu yaşadık . Fakat bu virüsün etkisi her halde bizim oyunculara öyle bir bulaşmış ki  sahada özelliklede ikinci yarıda hiçbir varlık gösteremediler. Maç sonunda teknik direktör Sumudica'nın da dikkatinden kaçmamış olacak ki oyunculara sert eleştiriler yaparak gereken önlemlerin alınacağını belirtti .

       Aslında dikkat çeken bir nokta da, maçların seyircisiz olarak oynanmasının hiçte iyi olmadığıdır. Muhtemelen federasyon yetkilileri Pazartesinden itibaren yeniden bir değerlendirme yapması gerekeceği ve ligleri Nisan ayı ortasına kadar da ertelemek gerektiği görülmektedir.  Çünkü gördük ki maçlar bir dah ki haftaya da bu şekilde oynanacak olunursa bir antrenman havasından başka hiçbir şey olmuyor. Hatta Sumudica'nın da belirttiği gibi oyuncuların moral motivasyonunu da sağlayamıyoruz .

        Aslında takımımız maça hiçte kötü başlamamıştı . Hatta ilk yarım saatlik dilimde eğer yakalamış olduğumuz net pozisyonları gole çevirmiş olabilseydik maçın ikinci yarısını biz domine eder üç puanı alarak dönebilirdik. Karşılaşmanın ikinci yarısıyla birlikte tamamen oyun disiplininden kopunca ve motivasyonunda düşmesiyle istenmeyen bir durumla karşılaştık. En azından bir puandan da olduk. Teknik ekibin maçların seyirciz oynanmasına karşı, hafta içerisindeki antrenmanlarda maç içerisinde oyundan düşmelere karşı önlemler alarak maçlara hazırlayacaklardır. Bir de havaların son birkaç günden beri tam bir bahar havası olmasının da etkisiyle oyuncuların daha çabuk oyundan düşmesini etkilemiş olabilir .

Ancak sonuç olarak yine de maçların seyircisiz oynatılacağına bir müddet ertelenmesi yönünde yeni bir karar beklemekteyiz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın