Mehmet Kasapbaşı

Mehmet Kasapbaşı

Mail: [email protected]

BU BÜTÇE FAİZ VE İSRAF BÜTÇESİDİR

         Bismillahirrahmanirrahim

2021 yılı bütçe görüşmeleri TBMM de devam etmektedir. Bu bütçe denk bütçe değil, israf bütçesidir.

Bu bütçe de yatırım yok, istihdam yok, esnaf yok, memur yok. Traktörleri ve hayvanları haciz edilen çiftçi yok. Şoför yok, emekli yok, asgari ücretli yok, maden işçileri yok, doğal gaz ve elektrik faturalarını ödeyemeyen vatandaşlar yok, ucuz ekmek kuyruğuna girenler yok, pazarlardan çoluk çocuğuna gıda artıkları toplayan fakirler yok.

 Pandemi nedeniyle iş yerleri kapanan vatandaşlar yok, çok pahalı olması nedeniyle bebeğine mama alamayan anneler yok, çocuğuna harçlık veremeyen babalar yoktur.

 Bu bütçede milyonlarca işsizler yok, bin bir zahmetle burslarla okuyan diplomalı üniversiteli işe giremeyen gençler yok, binlerce EYT’liler yoktur.

 Peki, bu bütçede ne var? 179 milyar faiz lobisine giden milletin parası var. Bu bütçede Sanayi, Teknoloji ve fabrika yoktur. Bu bütçede rantiyeciler ve mutlu azınlık müteahhitler var.

Öte yandan Kovid-19 aşı meselesine gelelim neden ille de Çin aşısına ısrar ediliyor. Neden diğer ülkelerden aşı alınmıyor?

 Diğer yandan neden Türk aşısı değil? Bu konuda neden çalışma yapılmıyor? Türkiye olarak bizim bilim adamlarımız Profesör ve Doktorlarımız yok mu? Ben şahsen ille de aşı olacaksa bizim Türkiye’nin aşısının olmasını siyasi iktidara öneriyor acilen bu konuda çalışma yapılmasını istiyorum.

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın