Şaban Doğru

Şaban Doğru

Mail: [email protected]

BU OYUNU KİM OYNADI?

Kira desteği ve gelir kaybından dolayı esnafa 1000 TL, üç ay yardım ve kira desteği denildi. İnternet üzerinden başvuru yapılarak değerlendirmeye alınacak sözü üzerine, daha esnafın cebine girmeden fazlası gitti.

Çünkü, mülkiyet sahipleri bunu duyunca, hemen kiralara zam yaptılar. Geçmişteki kiraları da zaten düşük gösteriyorlardı. Şimdi esnaf kira kontratı kadar yardım alacak deniyor.

 1000 TL  nasıl verilecek?

Ancak bankalardan iban numarası almak şartıyla verilebilecek

O zamanda bankalara borçlu esnafın borcuna karşılık bankalar ve alacaklılar e- haciz kararıyla bloke edecekler.

**

Diğer taraftan birçok mülkiyet sahibi kontrat yaparken kira bedelini düşük gösteriyor. Şimdi kiracı hangi bedeli gösterecek. Ödediğini mi? Yoksa kontratta yazanı mı?

Kira ve stopaj, mülkiyet sahibi ile kiracıyı karşı karşıya getirmek ne kadar doğru? Burada hem maliye  hem de bankalar parasını kurtaracak.

Ama olan esnafa olacak. Destek alamayacağı gibi bir de kiraları zamlanmış oldu. O da yetmiyor gibi, dükkan sahibiyle de karşı karşıya gelme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

 Kiralar arttı.

Kiracı esnaf gerçek kirayı gösterse mülkiyet sahibi tarafından kapı dışarı edilecek. Gerçek kirayı göstermese alacağı yardım düşük kalacak.

 Bunun sonu karakolda biter.

Facebook Yorum

Yorum Yazın