Şaban Doğru

Şaban Doğru

Mail: [email protected]

CHP, Gaziantep’te neden başarısız oldu?

Üç dönem Büyükşehir ve Şahinbey belediye başkanlığı yapanlar ve bir dönem Şehitkâmil belediye başkanlığını götüren CHP eskiden solun kalesiydi.

Sonra ne oldu da başarısız oldu?

İşte şapkalarını önlerine koyup düşünmesi gereken genel merkez, ülkede neden başarısız oluyoruz diye kendilerini yargılamalılar.

Özellikle ülke genelinde devamlı aynı kişilerden oluşan yönetimler ve tabana kulak verilmemesi, delege ağalığı, ben bilir ben yaparım.

Ben varsam var yoksa yokum zihniyeti….

Son dönemde bir başka, bir milletvekili adayının çevresinde kenetlendi mi CHP…

Hayır…
İşte bunu sorgulamalılar.

Asıl mesele ise özünden yetişenler değil başka partilerden gelenlere daha fazla önem verilmesi ve aday belirlemede tabanın değil birilerinin önerileri ile hareket edilmesi.

1974’ den başlayıp, 1980 ne kadar içerideki hizipçiler ve sonrası 1985’den sonrası bugüne kadar, gençlerin yer alması onların önünün açılması ve eski siyasilerin, onlara hocalık görevi yaparak, partiye canlılık getirmesi gerekmiyor mu? Bunun yerine devamlı “önlerde biz olacağız” mantığının ağır basmasından dolayı üç adım ileriye gidilmiyor.

Ayrıca şu ak saçlılar ya abilik yapmalı yada engel koymaktan vazgeçmeli.. Eğer gençlerin önünü açmazlarsa, koca çınar Gaziantep’te yok olacak.

Artık yeni dönem başlamalı ve genç, parti kültürünü almış, şehirdeki değişimi okuyabilen, şehrin nabzını tutan yaşananlarla ilgili ortaya fikir koyabilen bir ekip… Bence Gaziantep için şans olacaktır.

Belki birilerinin canı sıkılacak ama, siyasi tecrübeme dayanarak bir uyarı niteliğinde kaleme aldım.

Ama karar sizlerin.

Facebook Yorum

Yorum Yazın