Özgür ZOR

Özgür ZOR

Mail: [email protected]

Eğitim

Eğitim

Bakan Selçuk, açıkladı. 12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren 5 sınıf daha yüz yüze eğitime başladı.

Mevcut düzende yüz yüze eğitime devam eden 1. sınıflara ek olarak 2. 3. 4. 8. ve 12. sınıflar da yüz yüze eğitime başladı.

Bu yıl yüz yüze ve uzaktan eğitim birlikte yürütülecek. Yüz yüze eğitime başlayan öğrenciler haftada iki gün okula gidecek, sınıf mevcutları bilim kurulu kararına göre sınırlandırılacak. Veli isterse çocuğunu okula yollamayacak. Ama çocuk o müfredattan sorumlu sayılacak. Eğitimde kafalar çok karıştı.

 Sınıf mevcutları daha önce olduğu gibi yine Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları gruplara ayrılarak azaltılacak ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri de eskisine nazaran kısaltılacak.

Veliler olarak endişeliyiz. Çocuğumuzu okula yollamak istemiyoruz. Okula göndermek istemeyenlere esneklik tanınacak, denildi.  Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak. Uzaktan eğitimde çocuklar istedikleri verimi alamıyorlar. Kayıp bir sene yaşıyoruz. Garip bir çelişki yaşıyoruz.

En çokta sınava girecek çocuklara üzülüyorum. Evde ders çalışmaya konsantre olmakta zorlanıyorken, sınava moduna giremediklerinden, sınava nasıl konsantre olacaklar.

2020 zor bir yıl oldu. Esnaf, öğrenci, iş adamı, Resmi kurumlar herkes bu yılın zorluğundan nasibini aldı. Gelecek hepimiz için daha güzel gelsin.

Facebook Yorum

Yorum Yazın