Şahin kara

Şahin kara

Mail: [email protected]

GAZİANTEP’E GÜNEŞ DOĞUYOR

            Şüphesiz ki şehir olarak gergin bir hafta geçirdik. Sumudica’nın gitmesiyle hem yaptığı cezasız kalmadı hem de şimdi ne olacak, takım iyiye gidiyorken şimdi düşüşe geçeriz düşünceleri yok oldu gitti. Bilinen tek şey vardı ki o da ne olursa olsun yaptıklarının cezası olarak Sumudica’nın gitmesinin en doğru karar olduğuydu. Son olarak şunu da söyleyip Sumudica konusunu kapatmak istiyorum. Sumudica’nın timsah gözyaşlarına inanmayıp geri adım atmayan yönetimi tebrik ederim.

            Erdal GÜNEŞ için oldukça zor bir maç olacağı aşikârdı. İlk kez süperligde bir maça çıkıyor. Üstelik psikolojik olarak yıpranmış oyuncuları sahaya sürecek ve gerekirse hepsini ayrı ayrı motive etmesi gerekecekti. Bunların yanı sıra bütün şehir, hatta ulusal yayınlar da dâhil bu maçın sonucunu bekliyor olacaklardı.­ Olası bir mağlubiyet takımı düşüşe geçirecek belki de toparlaması güç bir yola itecekti. Gidenleri de haklıymış havasına sokacak, yönetime ve gitmesini isteyen herkese pişmanlık duygusu yaratacaktı. Evet, baktığımız zaman kâğıt üzerinde Kayserispor’a göre çok iyi bir kadromuz var. Lakin futbol öyle kâğıt üzerinde olduğu gibi olmuyor. Bunun birçok örneği mevcut, saymakla da bitmez. Hocamızın Türkiye Kupası maçında tercihi olan 4-2-3-1 taktiğini Kayserispor maçında da yapmaması oldukça sevindirici. Çünkü bu takım sezon başından beri alışık olduğu taktikle oynuyor. Bir anda 4-2-3-1 taktiğine dönülmesi kesinlikle kabul edilemezdi. Neyse ki bu şekilde ısrarcı olmamanın galibiyet meyvesini yedirmekte büyük etken olduğunu söyleyebilirim.

            Erdal hoca, futbolculuk döneminden beri bildiğim ve değer verdiğim, memleketine gönül vermiş birisidir. Futbolculuk döneminde, gerek sahada gerekse de yedek kulübündeyken memleketinin takımı için gösterdiği azim ve çaba takdirimizi toplamıştır. Teknik sorumlu olarak ilk kez çıktığı memleketinin takımının başında iken de onu aynı azim ve hırsla görmek onur vericiydi. Onun maç içindeki heyecanı, azmi ve galibiyetle ile üzerindeki yükü sırtlamanın gururu hepimizi mutlu etmiştir. Ben inanıyorum ki bu yolda ilerlemek isterse çok başarılı bir hoca olacaktır. Memleketin de buna ihtiyacı vardır. Gaziantep FK’nin başında mı olur başka takımda mı olur bilemem. Bildiğim bir şey var ki bu memleket evladıyla gurur duyacaktır. O sebeple kendini geliştirerek büyük işler yapma yoluna girmeli ve bu yolda sonuna kadar gitmelidir.

            Müsabakaya baktığımız zaman çok da iyi oynadığımız söylenemez. Kayserispor bizden daha etkiliydi ve net fırsatlar buldular. Gerek direkten dönen toplar gerekse de Günay’ın her zamanki gibi net kurtarışları galibiyette büyük rol oynadı. Oğuz CEYLAN ise sezon başından beri söylediklerimin aksine beni şaşırtarak beklediğimden üst düzeyde performans sergiledi. İlk goldeki yaptığı ortayla savunmanın hatasına sebep vermek ve galibiyet golünde penaltı kazanmamızı sağlayarak galibiyetteki rolü takdire değerdi. Umarım sezon başından beri faydası olmadığı düşüncemde beni yanıltır ve bu performansla devam eder. Maxim’in Sumudica ile ilgili sanal platformlarda “her ailede hatalar olabilir, affedilmeli” gibi sözleriyle herkeste soru işaretleri uyandırmıştır. Lakin bu soru işaretlerine merak etmeyin ben işimi yaparım dercesine güzel oyunuyla sahadaydı.

            Şimdi yönetim hoca arayışlarında ve kara kara düşünüyorlar. Bence çok da düşünüp kendinizi harap etmeyin. Erdal hocaya bir şans verin ve hep birlikte görelim. İnanıyorum ki çok bir kaybımız olmayacaktır. Diyelim ki aksini düşünüyorsunuz. O zaman şunu iyi bir düşünün derim. Yabancı hoca gelip takımı, şehri, ligi tanıyacak… Erdal hocanın çok daha iyisini yapacağına inanıyorum. Yerli hoca dediysem de bu daha önce söylediğim gibi kesinlikle Hikmet KARAMAN, İlhan PALUT, Samet AYBABA olmamalı. Buna ek olarak Bülent KORKMAZ da bu listede de olmamalı. Bize berberlik işini öğrenecek kalfa değil, işin ustası lazım… Eğer ki tercihler bu yöndeyse bırakında da ustalığı bizde öğrenecek kendi evladımız olan ERDAL GÜNEŞ olsun…

            Bu haftanın son sözlerini şöyle tamamlamak istiyorum: Alınan 3 puan sadece fikstüre değil bütün ülkeye etki etmiştir. Eğer ki olası bir mağlubiyet olsaydı şuan başka şeyler konuşuluyor olacaktı. Neyse ki öyle bir şey olmadı da bu takım birileri olmadan da bir şeyleri başarabileceğini gösterdi. Şimdi keyifle bu haftanın tadını çıkartıp sıradaki maçımız olan Ç.Rizespor maçına motive olalım.

            Haftaya görüşmek üzere…

           

 

 

Makale Yorumları

  • Murat Kaçer20-01-2021 13:04

    Kalemine sağlık. Hoca değişimi kritik bir karar.

  • Cuma DANABAŞ19-01-2021 16:37

    Yüreğine Kalemine Sağlık Sayın KARA

Facebook Yorum

Yorum Yazın