Kaan Çengel

Kaan Çengel

Mail: [email protected]

GAZİANTEP’TE UMUT VAR...

Gaziantep FK düşüşte...

Ligin başında iyi sonuçlar alan ve puan toplayan Gaziantep FK puan durumunda iyi sıralara yükselmiş, taraftarını memnun edip üst sıralar için umutlandırmıştı.

Ancak son haftalarda aldığı mağlubiyetler taraftara hüsran yaşattı. Özellikle Galatasaray maçındaki hatalar takımda sıkıntılar olduğunu gösterdi. Defanstaki büyük açıklar basit gollere sebebiyet verdi. Hakemden yana da büyük sıkıntılar çeken Gaziantep FK, Galatasaray karşısında mağlubiyet alarak sahadan puan kaybederek üzgün ayrıldı.

Gaziantep taraftarının Galatasaray maçına talebi ve stadı dolduruşu şehrin spora ve futbola ne kadar değer verdiğini göstermiş oldu. Ligin ortalarına doğru ilerken Gaziantep FK taraftarı hala umutlu, takımlarının iyi yerlere geleceğinden üst sıraları zorlayacaklarından eminler.

Oyuncular ve teknik direktör Sumudica taraftarın ve yönetimin çabasını boşa çıkarmamak için ileri hatlarda olan hücum etkisi ve çabasını defans savunmasında ve açıklarında da göstermesi gerekmektedir. Teknik direktör Sumudica’nın bu açığı ve sıkıntıyı en kısa zamanda görüp çözmesi Gaziantep FK'yı rahatlatacak ve daha büyük galibiyetler alıp puan durumunda zirveye doğru tırmanmasının yolunu açacaktır.

Evinde 11. Haftayı geride bırakan Gaziantep FK galibiyet mağlubiyet sayısını da eşitlemiş oldu. Haftaya Antalya deplasmanına gidecek olan kırmızı siyahlı ekip deplasmandan galibiyet alarak bu eşitliği galibiyetle bozmayı amaçlayacak. Hafta içi Antalya deplasmanına hazırlanacak olan ekip savunma ve orta saha açıklarını kapatmayı amaçlıyor. Taraftar Sumudica ve oyunculardan umutlu ve beklenti içerisinde. Bu taraftarı ve şehri üzmemek için çalışan yönetim büyük bir çaba içinde başkanlık koltuğunu Konukoğlu’ndan alan Büyükekşi başarı çıtasını yükseltmeye kararlı. Gaziantep halkı ise takımı çok benimsemiş durumda ve bu takımın Süper Lig'de kalmasını şampiyon olmasını çok istiyor...

Facebook Yorum

Yorum Yazın