Sait Köse

Sait Köse

Mail: [email protected]

GÜNDEM

 

Hepimizin bildiği çokça söylenen bir söz; Deveye demişler neren eğri, dile gelmiş nerem doğru ki?

Samanlıkta iğne arar hale getirildiğimiz süreçte gündem öyle hızla değiştiriliyor ki dünyanın döndüğü saatte 1640 km. hızından fazla. Bu arada başı-.ıçı ayrı dönenler de, dönekler de mide bulandırmaya devam ediyor. Anayasada diploma koşulu olduğu halde diplomasız mış da, işgal ediyor muş da. Şimdi balık baştan kokarsa, Dünya Çapında Üniversitenin başına İntihal (aşırma) tezle kariyer sahibi olan birini yönetici atarsınız. Anayasa Mahkemesi de kim oluyor dendiğinde, Cübbelerinde görünmez düğmeyi ilikleyenler, atlaya zıplaya kılıfına uydurulmuş üye seçimi yapılıyorken hoooppp demiyorsa Yasaya da uyuyorsa.. Tuz da kokmuşsa uyar, uysa da uymasa da...Uyu yut yat büyü.

Büyüdü, büyüyen enflasyonla birlikte açlık, yoksulluk, birlik, beraberlik. Küçüldü; Ege Adalarında zaten kayalık denilen Lozan'daki kazanımlarımız... Antalya Körfezi’ne çekilen arama gemisi ile egemenlik haklarımız... Küçülmedi, tam takır kuru bakır edilen bütçe ile.

Saraylar yaptılar. Memleketin Köprüsünü, yolunu yapanların yani yasal yolunu bulanların vergi borcunu silip, vergi iadesi ile ihya ederken servetlerine servet kattılar. Çiftçisinin traktörüne, ürününe haciz, çiftçinin Bankasının Yurt Dışı Şirkete 1 milyar Sekizyüz milyon dolar kredi , asgari ücretli işçisini açlığa mahkum, bir kaç şirketten maaşlanan yanaşa peşkeş, beş milyon Üniversite mezunu işsizin umudunu yitirmiş,  esnafının iş yerinin  kepengini kapalı hale getirdiler.

Yani; ezdiler,  sömürdüler, yoksulun ve geniş halk yığınlarının iliğini emdiler. Kendileri, sözde dünya nimetlerinden, alabildiğince yararlandılar da yoksul müminler içinse sadece öbür dünyada cennet hayalini bıraktılar.

Yolsuzluk, yoksulluk, yasaklarla mücadele edeceğiz diyenlerin, Ülkeyi ekmeği askıya, parayı ayakkabı kutularına, söyleyeni, yazanı, hakkını arayanı hapse attıkları günlere geldik. Virüsle uğraşırken, Sağlık olsun diyeceğim de aşıdan yana burada da gündem karışık, ne karışık değil ki...

Facebook Yorum

Yorum Yazın