Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

KAPTAN GEMİYİ KURTARAMADI

Yeni sezona , yine büyük bir maç ve yine kötü bir başlangıç. Ancak bu defa sığınacak ne bir liman ne de bir bahane var. Çünkü her ne kadar transfer yapılmasa da kadronun neredeyse tamamı geçen sezon ki ,hatta neredeyse bir ay önce ki kadro. Ve ligin son sekiz maçını namağlup bitiren ve her maç üstüne koyarak bitiren bir takım varken, bu süre de ne oldu ki bu kadar kötü bir oyun ortaya konuldu.

   Yeni sezonun ilk maçı olma münasebetiyle oynanılan bu kötü oyuna ilk hafta deyip geçebiliriz. Fakat yine de bariz bir şekilde göze çarpan hem ilk onbir hem de yedek kulübesinin yetersizliği her halde herkes tarafından görülmüştür . Pandemi münasebetiyle oyuncu değişikliği sayısı beşe çıkarılmıştı. Oyuncu değişikliğinin amacı oyuna ve skora etki edebilecek yada bir sakatlık anında onbir oyuncusunun eksikliğini hissettirmeyecek oyuncuları yedek kulübesinde tutarak daha fazla puanlar ve maçlar kazanmaktır diyebiliyoruz.

Fakat bizler görüyoruz ki , ligin maddi olarak en sorunsuz bir takım olmamıza rağmen sanırım yönetimimiz corana virüse yakalanmış. Ve belki de yoğun bakımda olduğu için transfer yapmayı bırakın transfer için hiç  kimse çıkıp da bir açıklama zahmetinde bile bulunmuyor . Teknik direktör Sumudica'nın üstüne basa basa ısrarla istediği forvet transferine bile bakmayıp küme düşmenin daha kolay bir hale geldiği bu sezonda ( 4 takım düşecek olması sebebi ile ) her halde kalecimiz ve takım kaptanımız Günay böyle devam ederse her hafta haftanın en iyi kalecisi olarak seçilir. Gerçekten maç içerisinde öyle kurtarışlar yaptı ki Günay yediğinin enaz iki katını da kurtardı . Takımın bu denli kötü olması sebebiyle kaptan gemiyi ancak böyle kurtarabildi.

Yönetim kurulumuza ve kulüp başkanımıza henüz yolun başındayken ve transfer sezonu açıkken gerekli takviyelerin yapılacağını umarak iyi günlerin bizleri bekleyeceğini temenni ediyoruz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın