Nil Akan Palacios

Nil Akan Palacios

Mail: [email protected]

Kutup yıldızın nerede?

Değerli Dostlarım,

2021’in ikinci haftasından merhaba! Nasıl gidiyor yeni yılınız? Ben tam koşturmaca içindeyim. İş, ev, çocukların okulu, yemek, vs derken gün nasıl bitiyor anlamıyorum. Ancak şikayetçi değilim, hatta mutluyum. Neden mi? Geçen yıl kendime bir söz vermiştim burada hatırlarsanız. 2021’de ne yaparsam yapayım, tadına vararak yapacağım. Yoğun ajandamın nasıl tadını çıkartabilirim dediğimde aklıma ilk gelen çözüm günüme başlamadan evvel plan yapmak oldu. Zira geçen yıl günüme plansız bir şekilde başlıyordum. Pandeminin etkisiyle yaşam epey alt üst olmuştu. Önüme çıkan ilk aciliyeti halledip diğer aciliyete geçiyordum. Yangın söndürür gibi. Bu yıl ise günlerim belli bir plan çerçevesinde  akıyor. Yoğun ancak düzenli. Düzenli olunca  sükunet geliyor, sükunetle birlikte tat, lezzet, zevk ön plana çıkıyor.

Sükunetin bir adım sonrası nedir diye sorarsanız kutup yıldızını bulmak derim. Takip ettiğinizde sizi bu dünyada ebedi mutluluğa ulaştıracak  “şey”.

Kutup yıldızı ıza ulaşmanın ise tek yolu var, o da hayal kurmak ve kurduğunuz hayali gerçekleştirmek için harekete geçmek.

Geçen yıl yazdığım yazılardan birinde hayalleri gerçekleştirmenin formülünü yazmıştım hatırlarsınız;

• Hayalini kur, yani kutup yıldızını belirle
• Dinginleş, etrafındaki telaşın sesini kıs
• Seni kutup yıldızına götürecek planı yap
• Elindeki kaynaklarını bu planı hayata geçirmek için kullan
• Ve kutup yıldızına ulaş!

Hayallere ulaşmak o kadar da kolay değil demeyin. Hatırlayın, bugünkü yaşamınız, 20 yıl önce kurduğunuz hayalin sonucu, değil mi?

Benim kutup yıldızımda neler var?

Yaşamımın ilk 45’liğinde öğrendiklerimi, bunları duymayı seçen, bunlara ihtiyacı olan herkesle paylaşmak. Yazmak bunun için iyi bir araç.

Ailemle dünyanın her yerini gezmek.

İşim vasıtasıyla sadece çalıştığım firmaya değil, içinde yaşadığım topluma fayda yaratmak.

Bu biraz genel bir tanım oldu. Detaylar üzerinde düşünmekteyim.

Sizin kutup yıldızınızda neler var?

“Hayal gücü ruhun gözüdür.” Joseph Joubert

Sevgiyle,

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın