Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

ÖNÜMÜZDEKİ YAZILARA BAKALIM

ÖNÜMÜZDEKİ YAZILARA BAKALIM

Eveeeeet nereden başlayalım bilmiyorum. galiba buldum .

Yıl 2002 Türkiye’de herşey bitmiş. İnsanların neredeyse umutları tükenmiş.  Doğmamış çocuklar hatta torunlarımız bile borçlu ve herkes yeni bir kurtarıcı bekliyor . Ama yine de güvene bileceğiniz azda olsa adaletine sığınabileceğiniz ülkede bir tek ordunun kaldığı bir ülkeydi Türkiye Cumhuriyeti. Ne olduysa 4 Kasım sabahı bir anda her yer, her şey toz pembe oluvermişti. Ama kimse bizleri neyin  beklediğini bilmiyor ve hatta tarihlerin 2020’yi göstereceği yıllarda akıl almaz olayların olacağını akıllara bile getirmediği ve getiremeyeceği bu günlere gelmiş olduk.

Türkiye’de on sekiz yılda gelinen nokta nedir diye sorulacak olsa; Geriye dönüp baktığımızda koskoca bir hiç. Belki de o günlerden daha kötü bir ortam. Ananın babaya ,oğulun babaya ,babanın oğluna bile güvenmediği her türlü alavere dalaverenin döndüğü bir ortam oluşturuldu  cennet ülkemizde .

        Şimdi nereden çıktı bunca gereksiz siyasi yazı diye söylenebilir. Belki de sıkıntı bile olabilir. Çünkü bu köşe bir spor köşesi ama içeriğinde ne hikmetse siyaset var değil mi ?  Evet olması gerektiğine inandığım için böyle bir yazı çıktı ortaya .

Bu ülkede istifa ettiği beden dilinin avaz avaz bağırdığı halde çıkıp da birileri istediği için  bulunduğu makamda duran bir federasyon başkanımızın olduğu bir yerde kalkıpta spordan bahsedecek halimiz kalmamıştır. Eğer bu hafta sonu özellikle de cumartesi günü oynanan maçları dikkatlice izlediyseniz ne kadar haklı olduğumu anlayacak hak vereceksiniz neden sporla alâkalı bir yazı yazmadığına .

Evet Burası Türkiye ,

Birileri istedi diye bugün Gaziantep FK''nın  yenildiği ,

Birileri istedi diye Trabzonspor' a maç kazandırıldığı,

Birileri istedi diye hakemlerin yüzde yüz penaltıları veremediği ,

Birileri istedi diye yarın her yere ceza yağacağı ,

Birileri istedi diye öküz olduğumuz ,

Birileri istedi diye kafamızı kuma gömdüğümüz ,

Birileri istedi diye ses çıkartmadığımız ,

Birileri birilerine sitem etmek için whatsapp durumlarını kullandığımız…

Bir ortamın çok olduğu bu durumda gel de ligde belki de adaletli bir yönetim olsaydı galip geldiğimiz bir Beşiktaş maçından bahsediyor olacaktık . Ama ne yazık ki olmadı. Klasik tabirle önümüzdeki maçlara bakacağız demekten başka bir çaremiz yok. Bizde buradan önümüzdeki yazılara bakacağız artık ne yapalım.

Facebook Yorum

Yorum Yazın