Ozan Kalendergil

Ozan Kalendergil

Mail: [email protected]

R.Büyükşehir zorlu maçı kazanmasını bildi

Beko Basketbol Ligi’nin 16.haftasında Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sahasında konuk ettiği Olin Edirne’yi 85-82’lik skorla mağlup etti. 

Cumartesi günü güzel bir maç izledik.  Basketbolun seyir zevkini göstermesi açısından önemli bir maçtı.

Özellikle pota altı mücadele üst düzeydeydi.  Royal Büyükşehir Belediye' de Joey Dorsey ve Olin Edirne ‘de Artsiom Parakhouski  savunmada üst düzey bir oyun sergilediler.

Artsiom Parakhouski 2 sene öncesinin NCAA double doule ve ribaunt kralı Cumartesi günkü oyunu ile  Dorsey için pota altında rahat oynamasını büyük ölçüde engelledi.

Dengeli başlayan mücadelenin ilk dakikalarında itibaren her iki takım da bir birine üstünlük sağlamakta zorlandı. İlk iki periyotta  Royal Büyükşehir Belediye Andre Collins ve Mutlu Akpınar’ın skor gücü ve Joey Dorsey’in savunma gayreti ile mücadelede kalmasını  sağladı.

3 . periodun başında Royal Belediye oyun kurucusu Hakan Demirel ‘in sakatlanması olumsuz etki yarattıysa da 3. ve 4. Periodlar da  İssaiah Swan ve Mutlu Akpınar’ın sayıları ile Royal Büyükşehir Belediyesi maçı 85-82 skorla  almasını bildi.

Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Beled iyesi’nde Isaiah Swann 24 sayı- 1 ribaund- 2 asistle maçın en skorer ismi olurken, 

Mutlu Akpınar 18 sayı- 7 ribaund, 

Andre Collins 18 sayı- 9 asist

ve Hakan Demirel de 10 sayıyla maçı tamamladı.

Ev sahibi ekipte ayrıca Joey Dorsey 7 sayı- 13 ribaund- 3 asistle oynadı.

Olin Edirne cephesinde ise Filip Videnov 21 sayı- 4 ribaund, Christos Tapoutos 17 sayı- 3 ribaund, Bekir Yarangüme 12 sayı- 4 ribaund ve Artsiom Parakhouski de 10 sayı- 9 ribaund- 4 asistle mücadeleyi noktaladı.

Ozan KALENDERGİL

Facebook Yorum

Yorum Yazın