Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

SUMUDICA GİDER

Bu sezona öyle bir başlangıç yaptık ki  tıpkı geçen sezonu yaşıyormuş gibiyiz . Ligin ikinci maçında son saniyede golü yemesek belki de üç puanla tanışıp tüm sorunları halının altına süpürecektik. Ama görünen köy kılavuz istemez misali bir iki hafta daha böyle devam edecek olursa, hafta içerisinde dilinin altındaki baklayı çıkaran Sumudica beşinci yada altıncı haftada ayrılabilir veya kovulabilir. Şu ana kadar yapılamayan transferler, kulüp başkanının görevden ayrılacağını açıklaması başlıca sebepler olarak görülüyor .

       Karagümrük maçıyla birlikte takımdaki oyun düzenin olmaması , son on dakikayı geriye yaslanarak bitirmeye çalışan oyuncular, son dakikadaki gol ile de bu yetersizliklerini de ortaya koymuş oldular . Maç sonunda teknik direktör Sumudica'nın yapmış olduğu açıklamada “Takıma ne yaptıysak ve müdahale etmeye çalışsak da takımı bir türlü geriye çekilmekten alamadık.” demesi de kadro yetersizliğini ortaya koyan bir söylem. Yönetim ise sosyal medyadan gördüğümüz kadarıyla maçtan bir kaç gün önce antrenmana fit ve mükemmel spor kıyafetleriyle sanki defileye çıkmış mankenler gibi saha kenarında boy gösterip görüntü var ama ses yok misali durmaktadırlar. Çok değil bir kaç hafta sonra transfer yapılmaz , sonuçlar da daha kötü gelmeye başlarsa oturmuş kadro ve teknik ekip son haftalarını yaşamış olurlar.

       Şunu da ayrıntı olarak belirtmek gerekirse bir çok transfer yapabiliriz belki. Ama yerine getirebileceğimiz alternatif bir teknik ekip bizim ülkemizde biraz sıkıntılı duruyor. Çünkü yurt içerisinde aklımıza gelecek çok da iyi bir ekip bulunmuyor. Hepsi de sistemin bir parçası olduğundan gelecek olan teknik ekip sürekli sorunlarla uğraşacak ve belki de bir iki hafta sonra yine bir değişiklik yaşayabiliriz. Değerli yönetim kurulumuza seslenmek istiyoruz; Lütfen yol yakınken yapacağınız bir kaç takviye ile en azından elimizdeki teknik kadroyu bu sezonluk da olsa elimizde tutalım .

      Bu sezonun sekiz hafta daha uzun oynanacağını düşündüğümüzde değerli yöneticilerimize kadromuzun ne kadar yetersiz olduğu konusunda  yapmış olduğumuz eleştirilerin tamamen takımımıza ve şehrimize olan sevgimizden olduğunu bilmesi gerekir . Çünkü çok yakın zamanda tarihin tozlu raflarına kaldırdığımız GAZİANTEPSPORUMUZ’dan sonra bu takımımızın da böyle sorunlarla boğuşup yine yönetimsiz kalıp ve bu takımı da kaybetme duygusudur .

   

Facebook Yorum

Yorum Yazın