Hava Durumu

‘’Güneş Balçıkla Sıvanmaz’’

CHP Milletvekili Melih Meriç Sağlıktaki Kaosa Dikkat Çekti

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2024 13:48
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2024 13:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
‘’Güneş Balçıkla Sıvanmaz’’

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, aylar öncesinde gerek TBMM’de gerekse basında Gaziantep’in sağlık sorunlarına ilişkin gündeme getirdiği konuların bugün skandal olarak gün yüzüne çıktığını söyledi. Özellikle Gaziantep Şehir Hastanesi’nde yaşanan sıkıntıların halkın sağlık hizmeti almasını engellediğini ifade eden Meriç, son yapılan atamaların kadro açığını kapatmaya yetmeyeceğine dikkat çekti. 

‘’Kadro Açığı Çok Büyük’’
Gaziantep’te nüfusa oranla hekim sayısının açık ara yetersiz olduğunu belirten Meriç, ‘’Son yapılan hekim ataların okyanusta damla misali. AKP milletvekilleri Gaziantep’te ortak akıl deyip, Ankara’da kendi aralarında sorun çözmeye kalkarsa sağlıkta skandal bitmez. AKP dışındaki milletvekillerini Ankara’daki görüşmelere davet etmeyen bu anlayış, sorun çözmede de yetersiz kalkıyor. Hal böyle olunca Gaziantep sağlık hizmetlerinde sorunlar artarak devam ediyor’’ dedi. 
‘’TBMM’DE GÜNDEME GETİRDİĞİM KONULAR HALEN CEVAPSIZ’’
Gaziantep’te halkın sağlık alanındaki tüm şikayetlerine ilişkin konuları TBMM’de gündeme getirdiğini ifade eden Meriç, ‘’Güneş balçıkla sıvanmaya çalışılıyor. Gerçeklerle yüzleşmeden uzak olan AKP anlayışı birkaç atama ile bu sorunlarla ilgileniyorum imajı oluşturmaya çalışılıyor. Ancak sağlıktaki sorun o kadar derin ki, ancak gerçek bir ortak akıl ile çözülebilir. Bunun için AKP’nin bu kibir hastalığından vazgeçerek kentin tüm milletvekillerinin görüşlerine saygı göstermelidir’’ ifadelerini kullandı. 
‘’Sağlık Çalıştayı Yapılmalı’’
Gaziantep’te sağlıkta yaşanan sorunların çözümü için önce gerçeklerin tüm çıplaklığıyla masaya yatırılması gerektiğine vurgu yapan Meriç, ‘’Bu konuda yapılacak en doğru başlangıç geniş katılımlı bir sağlık çalıştayı yapmaktır. Aksi halde günübirlik tedbirler ile bu sorunlar asla ama asla çözülmez. Burada faturayı vatandaş ödüyor. Gaziantep’te dijital kuyrukların yanı sıra ilaca ulaşımda ciddi bir sorun olarak karşımızda duruyor. Sağlıktaki sorunu sadece birkaç hekim atayarak çözdüm diyenler, diğer gerçekleri sümen altı yapıyor’’ diye konuştu. 
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.