Hava Durumu

GTB Başkanları Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı Yayımladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

Haber Giriş Tarihi: 08.04.2024 13:52
Haber Güncellenme Tarihi: 08.04.2024 13:52
Kaynak: İHA
GTB Başkanları Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı Yayımladı

Bayramların toplumsal birlik ve beraberliği pekiştiren, yardımlaşma ve dayanışma duygularını arttıran müstesna günler olduğunu kaydeden GTB Başkanları, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ruhumuzu aydınlatan rahmet ve bereket iklimi mübarek Ramazan-ı Şerifi geride bırakarak, gönüller arasında sarsılmaz köprüler kuran Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sonsuz huzur ve sevincini bir arada yaşıyoruz. Bayramlarımız toplumsal dayanışma, birlik ve beraberliğimizin en önemli yapı taşlarındandır. Bu topraklarda inanç, tarih ve kültür birlikteliğiyle bizleri biz yapan en büyük değerlerimiz olan bayramlarımız, kadim gelenek ve göreneklerimizin de kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olmaktadır. Yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren bizleri iyilik ve güzelliğe yönlendiren Bayramlarımızı gönüllerin kazanıldığı, yardım elinin uzatıldığı müstesna günler olarak idrak etmeliyiz. Bizler millet olarak dünyanın neresinde olursa olsun mazluma yardım elini uzatmaktan imtina etmeyen, mağdura ve mahzuna yüreğini açan, onlara umut olan, kimsesizi gözeten ve koruyan bir medeniyetin temsilcileriyiz. Zorda olan kardeşlerimize Ramazan ayında olduğu gibi şefkat elimizi Ramazan Bayramı’nda da aynı hassasiyetle uzatmamız gerekiyor. Bu bizim hem insani hem de inancımızın bizlere getirdiği temel bir görevdir. Yeryüzünde savaşların sona erdiği, gönül coğrafyamızda huzur ikliminin yeşerdiği, kimsesizlerin ve yaşlıların yalnız kalmadığı, ulusça coşku içerisinde yaşayacağımız sağlık ve huzur dolu bir bayram yaşanmasını temenni ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemiz sınırları içerisinde ve dışında canları pahasına terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin, ülkemizin ve tüm Gaziantepli hemşerilerimizin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyoruz.”

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.