Hava Durumu

Türkiye'de ne oldu?

Yazının Giriş Tarihi: 18.01.2023 08:58
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.01.2023 08:58

Kadın cinayetleri deyip gündem yaratıyoruz ama kaç gün sürüyor? O konuşulan sürede çözüm var mı?
Erkeklerle konuştuğu için babası tarafından, evlerinin bahçesindeki kümese kazılan çukura canlı canlı gömülen kadın gördünüz mü?
 Bu ülkede gördünüz. Adı Medine Memi'ydi. 
Boşandığı kocası kayınpederi ve üç arkadaşı tarafından evi basılıp dördüncü kattan aşağı atılan ve bacağı kırılınca aşağı inip çivili sopalarla dövülen ,hala nefes almaya devam ettiği görülünce kayınpederi tarafından silahla kafasına dört el ateş edilerek öldürülen kadın gördünüz mü? 
Bu ülkede gördünüz. Adı Zümrüt Er'di... 
Yaralı halde kaldırıldığı hastanedeki odası kardeşleri tarafından basılıp, kurşunlanan kadın gördünüz mü? Bu ülkede gördünüz. Adı Güldünya Tören'di 
Bindiği minibüsün şoförünün saldırısına karşı koyunca  defalarca bıçaklanan ,ardından parmak izleri kalmasın diye elleri vücudundan kesilerek koparılan, ardından cesedi yakılan bir kadın gördünüz mü? Bu ülkede gördünüz. Adı Özgecan Aslan'dı.
Testereyle parçalara ayrılmış bedeni ,gitar kutusuna konarak çöpe atılan kadın gördünüz mü? Bu ülkede gördünüz. Adı Münevver Karabulut'tu.
Peki, gördünüz de ne yaptınız? Bu korkunç hadiselerden tek bir tanesi dünyanın kendisine "hukuk devleti" ya da "medeni" diyen başka bir ülkesinde olsa o ülke ayağa kalkar, hayat durur, bir daha tek bir kadının kılına zarar gelmeyene kadar başka bir şey konuşulmazdı. 
Soruyorum: Kaç gün sürdü bu korkunç kadın cinayetlerinin konuşulması?
Kaç gün gündemde?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.