Hava Durumu

Alım Gücü

Yazının Giriş Tarihi: 06.01.2023 08:53
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.01.2023 08:53

Yine yine yine zam…

 İnsanlar artık maaşlarına zam isteyemez hale geldiler. Türk Lirası eriyor, vatandaşın alım gücü günden güne düşüyor; belirsizlikten şikâyetçi esnaf ve tüccarlar neden seslerini çıkartmıyorlar? Her zamdan sonra alım gücü düşüyor.

Doların son çıkışından sonra ürünlere yine zam yapılıyor. Dolar yüzünden önümüzü göremiyoruz. Doların en ufak dalgalanması piyasaları çok etkiliyor.

 Ülkenin geldiği son durumdan sonra artık insanlar alım güçlerinde zorlanmak istemiyorlar. Önceden 1.000 TL’ye 3 poşet dolusu market alışverişi yapılabilirken şimdiler de tek poşeti zar zor doldurur hale geldik. Bu ülke bunu mu hak etti sizce?

 Gençlerimize reva gördüğünüz ülke bu muydu gerçekten?

Atatürk bu ülkeyi bizlere emanet ederken bu hale gelebileceğini hiç düşünmüş müdür acaba? Asgari ücret temel ihtiyaçları karşılamaktan uzaklaşırken alım gücü de birçok ülkenin gerisine düştü. Vatandaş her üründe AB vatandaşlarının gerisinde kaldı. Çalışmaya göre, AB’deki asgari ücretli, Türkiye’dekilerden çok daha fazla yumurta, süt, yağ, et, şeker gibi ürünlerden alabiliyor.

Önceden insanlar çalışıp para kazanıp ev araba alabiliyorlarmış en azından bu konuda bu kadar zorluk yaşamıyorlarmış. Günümüz de bırakın ev, araba almayı insanlar artık kiralarını nasıl ödeyeceklerini düşünüyorlar.

Bu durumdan memnun musunuz?

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.