Hava Durumu

Saraylar Tasarrufta Yok

Yazının Giriş Tarihi: 17.05.2024 09:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 09:52

Geçtiğimiz günlerde açıklanan kamuda tasarruf paketinde ne kadar etkili olacak?
Açıklanan tasarruf tedbirleri açıkçası beni çok da tatmin etmedi. Çünkü bende dostlar alışverişte görsün düşüncesiyle hazırlanmış bir paket intibası yarattı. Personelin servisine karışılıp diyanet işleri başkanının makam aracının hala durması ne kadar doğru? Ya da bir yere gidecekleri zaman koruma ordularıyla hareket etmeleri ne kadar tasarruf sizce? 
Ülkeyi yönetenlerin, vatandaştan tasarruf etmesini beklerken öncelikle kendisinin vatandaşa örnek olması gerektiğini düşünüyorum.
Koruma orduları, bilbordlar da aylarca kalan “teşekkürler şehrimiz” yazıları, devasa temsil ve ağırlama bedelleri gibi sayısızca tasarrufa girmesi gereken şey varken neden personelin servisine karışılıyor?
3 yılda emekli olan sayısı kadar personel alımı ne kadar doğru? Bu emekli maaşlarıyla kimse emekli olamıyor ki. Emekliye yaşam standartlarını devam ettirebilecek bir maaş vermiyorsunuz ki o ayrılsın yerine gençler gelsin. 
Benim gözümde bu paket tasarruf yapıyorum demek için alelacele hazırlanmış bir paket.
Lütfen artık tasarrufa vatandaştan değil, kendinizden başlayın.
Kurumlarınızın makam araçlarını, uçaklarınızı, otel masraflarınızı, akaryakıt masraflarınızı minimuma indirmeye odaklanın. 
Mesela makam şoförleriniz sizi beklerken daha soğuk ya da daha sıcak bir araca binesiniz diye aracınızı çalışı durumda bırakmasa güzel bir tasarruf şekli olmaz mı?
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.