Hava Durumu

49 CAN

Yazının Giriş Tarihi: 17.08.2014 16:36
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.08.2014 16:36

                                                                           

Günlerden beri, IŞİD’in elinde esir bulunan bu 49 can hangi ülkenin insanları?

Dünya lideriyim diyen, sultanlar sultanı Sultan Süleyman’ın eline su dahi dökemeyeceği seçilmiş bir cumhurbaşkanının, ülkesinin insanları.

Eğer öyle olmasaydı; Bırak 49’u,  3askeri için Ortadoğu ve GAZZE’yi kana bulayan İsrail kadar cesaretli olamayan bir  hükümetin başı bir ülkeyi nasıl yönetir,?

Bu ülkede iktidar muhalefet ile TSK’nın kalmadığı şimdi açıkça ortada. Üç beş çapulcuya gücü yetmeyen bir ülkenin , yeniden dünyada söz sahibi olacağız diyerek ,kendisini dünya lideri olarak göstermek istemesine kargalar bile gaklamaz.

Bakın bugün , ülkemize karşı tavır alıp, düşman kesilenlerin arkasındaki güçler ile, IŞİD denen canavarı  kuranlar ile destek verenler; CIA,MOSSAD,M16..

İştebugün Müslümanların ve orta doğunun kabusu haline gelen terör örgütü, madem Müslümansa Müslümanlara karşı oluk gibi kan akıtan ,İsrail’e neden saldırmaz?

Bunlara destek veren, ülkeyi yönetenler de, ülkeyi bir bataklığa soktular. Çıkın bakalım o bataklıktan nasıl çıkacaksanız?  Destek verdiğiniz canavarların elinde günlerden beri esir mi yoksa katledilmiş , olan, 49 canın akıbeti nedir,?

Demek ki, dünya lideri olmak için okyanuslar dolusu ekmek yememiz gerekiyormuş. Yoksa bugün bu ülkenin, TSK’leri NEDEN VAR.? Bunlar barış ve savunmada rol oynaması gereken, yurtta sulh cihanda sulh, ilkeleri ile hareket edecek olanlar değil mi,?

O zaman bu halk çocuklarını boşa mı gönderiyor gencecik  fidan gibi yaşlarında asker ocağına? Ülkede barışı, dışarıda onurunu koruyamayan bir ülke düşünmek bile insana  vicdan azabı veriyor. Çünkü 49, can, demek bir ülkenin onur,u namusudur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.