Hava Durumu

ACI GERÇEKLER

Yazının Giriş Tarihi: 11.10.2018 00:27
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.10.2018 00:27

Bakın, o günleri yaşayan, halktan biri ve 60  yaş üstü gerçek ülkesini sevenler iyi hatırlar.

Geçmişe doğru bakınca gerçeklerle yüzleşmeyi hiç düşündünüz mü?
1980 darbe sonrası milli güvenlik konseyinin çağrısı üzerine, ülkedeki zengin tayfası, ülkeye hazineye yardım için koşuşturdular.
O gün yapılan yardımlarla hazine ağzına kadar doluydu. Taki 1983’de Özal seçilip başa geçtikten sonrası bazı yatırımlar adı altında, baş gösteren hayali ihracatlar ve o gün söylenen sözü daha unutmadık.
“Benim zamanımda zengin olamayanlar bir daha olamazlar.” mantığı ile yola çıkıp, benim memurum işini bilir .sözleri ve bazı tavizler.

Tabi bu saltanat 1997’ye kadar sürdü. O gün Cumhurbaşkanı olan Demirel,ülkenin kötüye gittiğini görerek, şunu söylemişti, bu ülkede bazı şeylerin,değişmesi gerek diyerek, merhum Ecevit’e bir azınlık hükümeti kurmasını ve ülkeyi seçime götürmesini istedi. 
Bazı kesimler karşı çıktıysa da Demirel,  “ben Ecevit’e güveniyorum. Ülkeyi ancak o düzlüğe çıkarır” dedi.
1999 seçimleri sonrası ortaya çıkan tablo ile üç partiden oluşan bir hükümet.
Tam ülkede her konunun üzerine gidilip ekonominin ve ülkede yaşanan terör olayı, bitmeye gelmişken, ülkede yaşanan en büyük felaket, Sakarya depremi.

İşte o gün yine o yaşanan felaketten kendilerine pay çıkaranlar fırsatı ganimet bildiler.
Tıpkı şu an olduğu gibi. Tabi daha sonraları ülkede yaşananlar ve ülke içindeki ihanet çetelerinin boş durmayıp, yeni bir oyun içine girmeleri ve ABD, Irak, Saddam çekişmesi ile baş gösteren olaylar ile ülkede yaşanan 2001 krizi, sonrası gelinen nokta.

2002 seçimleri sonrası ve 2005’e gelindiğinde ülkede yapılan değişiklikler.
2007’ye gelindiğinde ülkenin kaderi çizildi. Özelleştirmeler. Ve ülke kurumlarının satılmaya başlaması, 2011 sonrası ülkede darbe Balyoz, Ergenekon adı altında ülkenin stratejik önem taşıyan kurumlardaki yaşanan olayların hepsi de bazı güçler tarafından planlanmış hayata geçirilmişti.
 
Bunun devamı gittikçe derinleşti bu günlere geldi. İşte şu an yine acı gerçeklerle yüz yüze gelen halkın ta kendisi.  Ülkede şu an yaşananlar halkın çoğunluğunun mağdur olduğu ancak sesini çıkaramadığı gibi birde korku imparatorluğuna yenik düştü. Gittikçe ekonomik dar boğaza saplanan halkı bekleyen acı gerçekler ileride daha da çekilmez olacak. Çünkü halkın sofrasında ekmek kalmadı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.