Hava Durumu

ARADAKİ FARK NE?

Yazının Giriş Tarihi: 30.10.2014 17:14
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.10.2014 17:14

                                                                

Bakın; 1924 doğumlu devlet adamı, Demirel ne demişti? Atatürk’ü unutursak her şeyimizi kaybederiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnet ve şükran borçluyuz. Bu ebedidir ve her gün söylesek yine de fazla bir şey yapmış olmayız. İşte devlet adamlığındaki fark budur.

Şimdi ülkede bu gün Cumhuriyet kutlamaları yapıldı. Hangi cumhuriyet, Cumhuriyeti temsil eden T.C.’ yi her tarafta silip yasaklayacaksın. Ondan sonra cumhuriyeti kutluyorum diye yapmacık tavırlarla merasimler yapacaksın. T.C.’nin getirdiği bayramları törenleri ve cumhuriyetin ilkelerini yok sayıp, bir arayış içinde karanlığa sürüklenen bir ülke haline getirip, cumhuriyet nutukları atacaksın.

İşte bu geçmiş tarihte ülkenin işgal edildiğinde ülkenin bütün kurumları tersaneleri işgal edilmiş, orduları dağıtılıp silahları elinden alınarak lav edilmiş. İşgal güçleri ile saltanat padişahı ile işgal güçlerinin ülkede her şeyi yasakladığı ve vatanseverlerin vatan haini ilan edilmesi ve kafalarına ödül konulması gibi.

Şu an ülkede cumhuriyetin ve milli sınırların yok edilmesi yolgeçen hanına dönen, milli sınırlar ve ülkeyi ve sınırlarını bayrak ve cumhuriyeti savunması gereken, Türk silahlı güçlerinin yetkileri elinden alınmış. Kendisine silah doğrultan ve hatta silahlı kuvvetler mensuplarını şehit edenlere dahi müdahale edemez duruma gelen, güçlü ordular yerine, savunmada kalan askerler ve ordulardır.

Siyasetin ve iktidarın, gaflet ve iktidar hevesinden ileri gelen tutumu ile cumhuriyetin yok sayıldığı, bir ortamda, geçmişteki gibi işgal güçleri ile arada ne fark var? O gün silahlı işgal vardı. Şimdi siyasi düşünce ile emperyalistlerin ayak oyunları ile silahsız bir işgal söz konusu olmuştur.

Bu gün ülkenin askeri polisi şehit oluyor. Eğer gerekli müdahale edilip, gereken yapılmıyorsa, her isteyen istediği gibi sınırlarımızı kullanıyorsa, açıp cumhuriyetin kanun yasaları ile toprak bütünlüğünü gözden geçirmek gerekir. Bu kadar insanımız kalleşçe şehit edilmiş, ama cumhuriyetin temelinin atıldığı meclis seyirci kalıyorsa, cumhuriyetten söz etme hakları da yoktur.

Bakın İsrail’in bir askeri öldürüldü, kaçırıldı diye binlerce insanı katlederken, ülkesini halkını savunmanın örneğini ortaya koymuştur. Halbuki, cumhuriyeti bizlere bağışlayan ve emanet edenlere karşı şu an yapılan saldırılar ile yok edilmek istenen, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. İlkesinden saparak, halkı köleliğe, ülkeyi parçalamaya götürenler.

Ülke halk sevgisi ve düşüncelerden doğan ihanetler içindeki ,bir düşüncenin emperyalist görüşlülere hizmet etmesinden kaynaklanan, bir düşünce ve ülkesini halkını savunan, burada halkın söz sahibi olduğunu ortaya koyan, cumhuriyet ilkeleri ile şu an yaşanan, ne olduğu belirsiz bir rejimle aradaki fark nedir bilir misiniz.? Bir ülkenin yeniden yok edilmesi için, karanlık güçlerin ,labirent oyunları ile ihanetin en büyüğü yaşadığın nefes alıp  sana her olanağı veren ülkene karşı tavırdır. İşte aradaki farkta bundan ibarettir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.