Hava Durumu

BAĞIMSIZ

Yazının Giriş Tarihi: 06.10.2018 00:37
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.10.2018 00:37

Tam bağımsız bir Türkiye özlemi ile Deniz Gezmiş gibi nice gençlerimiz bu ülke için can verdiler. Geçmiş tarih, Osmanlı dedikleri, Lale devri ve çöküş devrinde, padişah Vahdettin ile Damat Ferit Paşa ülkeyi İngilizlere teslim ettikten sonrası ile başlayan ülkenin işgali, işgalden kurtulmak, tam bağımsızlığa kavuşmak için yapılan Kurtuluş Savaşı ve sonrasında, Türkiye Cumhuriyetinin ilanı yaşandı. İşte bu iki olay arasındaki fark ve bağımsızlık için verilen mücadelelerdi..

Bazı emperyalist güçlerin egemenlik kurmak için her yolu denedikleri, ülkemiz üzerinde, yeni bir sömürü planıyla 1980 öncesine getirdikleri Türküye Cumhuriyeti, yaşanan bütün olayların arkasında yatan, Halk üzerindeki baskılar ve ülkeyi yokluğa sürüklemelerdi. Var olanları yok edenler, buradan rant sağlayanlar vardı.

Bütün olumsuzlukları bir, bir gözden geçirince, bu gün yaşananların sorumluları ise vampirlermiş leş yiyici, emperyalist güçler ve ülkelerdi. Bu ülkeler yine boş durmadılar. Bağımsızlık benim karakterimdir. Felsefesini yok etmek için, 2000’ li yıllarda yine ülkeye ayaklarını soktular. Amaç ekonomiyi çökerterek insanları işsiz, aç koymak ve krizler yaratarak kendi emelleri doğrultusunda yönetimlerle ülkede egemenliklerini kabul ettirmek.

İşte 2001sonrası ülkenin çok yerinde planlarını gerçekleştirmek için,ülkenin bütün kurumlarını ele geçirmek için yandaşlarına satın alınması için verdikleri talimatlar. Özelleştirme adı altında devletin gelir getiren kurumları ve stratejik önem taşıyan kurumlarını ele geçirmek. Belki çoğunda başarılı oldular. Ama şu an yine bağımsızlık ateşi içinde bulunan bir avuçta olsa vatanseverleri yok etme planlarından daha vazgeçmiş değiller.

İşte ülkede son yaşanan olaylar ve kriz. Fırsatçılar ile ganimetçiler. Yine ülkede meydanı boş buldular. Halkın yaşam verdiği akciğerine sarıldılar. Ve sonrası, şu an geçmişi aratmayan, işgal etme hevesi içinde olanlar. Senaryonun ikinci yüzünü oynuyorlar. Ülkenin can damarı ekonomiyi ele geçirdiler. Bundan sonrası, tam bağımsız değil. Göbeğimizden bağlı bir hale geldik. 
İşte bir ülkeyi silahsız işgal etmenin en ucuzu ekonomik kriz ve ekonomisi ele geçirilmesiydi. Her yönüyle zapt edilmiş bir ulus, bundan sonrası bakalım ne olacak????.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.