Hava Durumu

HANGİSİ DOĞRU Dünden devam

Yazının Giriş Tarihi: 21.08.2014 16:46
Yazının Güncellenme Tarihi: 21.08.2014 16:46

Suda herhangi bir zehrin olmadığı ve yapılan analizlerde suyun içilmesinde bir sakınca yoktur demeleri,  güven vericiydi. Hatta bir kaç mesajla, Facebooktan paylaştım.

Şu bir gerçek ki, Suriyeliler, zehir filan atmamışlar. Ancak, yaptığım araştırmalardan yola çıkarak edindiğim ve gördüğüm kadarıyla şebeke bakımları arızalarda hassasiyetin görülmediği gibi borular içinde kalan sularında tahliye edilmeden, şebekelere verilmesi  sırasında gerekli duyarlılığı göstermeyen arıza ekiplerinin duyarsızlığından kaynaklananmış,  suya mikrop karışmış olabilir.

Çünkü gittiğim doktorun bana yazdığı bu ilaçlar bunu doğruluyor. Demek ki ortada bir gerçek var. Ancak, Suriyeliler tarafından sulara atılan zehir değil. Yaz ayında suların kesilip şebeke içinde bakteri oluşması ile tamiratlardan doğan  vurdum duymazlık.

O zaman, Gaski Genel Müdürlüğü  onarım tamir gibi  hayatı önem taşıyan, içme şebekesindeki ekipmanlara vasıflı insanları görevlendirmeliler. Bakın bana yazılan ilaçlar,ancak su yoluyla bulaşan hastalığın tedavisi için olduğunu ,güvendikleri doktora sorabilirler. Şu an bu ilaçları kullanmaya devam ediyorum.

İşte bundan dolayı vatandaş duyduğuna inanarak, bazı istenmeyen olaylara baş vuruyor. Ancak şu an ilde bazı kesimlerin halkı galeyana getirmek için ortada olmayan bazı olayları saptırmaları ile sanki ilde bir ayaklanmanın zeminini hazırlıyorlar.

Suriyelileri bahane edenler, aslında o insanlara 100 lira yerine 300, 500 ve hatta bu yazıyı yazdığı gün bir ev sahibinin 450 liradan kiracıyı çıkarıp, 650 TL’ye verdiğin e tanık oldum.

İşte asıl suculu bu kanı bozuk menfacılardır. Fırsatı ganimet bilip köşe dönenlerdir.Tıpkı  dün gece ilimizde bakkal,marketlerde su kuyruğuna giren insanlar gibi ve çok insanın su bulamadığına şahit olduk. Yan elinde hazır su stokları olanlar, belki de suya zehir katılmış sözünü çıkaran vicdansızlardır.

İşte bunları takip edip gerekenleri yapmayanlardan kaynaklanan başı bozukluğun devam ettiği müddetçe, bu insanlarda mağduriyetten kurtulamazlar.Ancak, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in bu konulara duyarlılık göstereceğine inanıyorum.

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.