Hava Durumu

MİLLETİ GERMEYİN

Yazının Giriş Tarihi: 19.10.2014 16:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.10.2014 16:01

Türlü yasa kanunlarla halkı susturamazsınız. Sırf iktidarınızı sürdürmek için yaptığınız baskılar. Bir gün gelir ters tepki yapar sizleri yasalarınız da kurtaramaz. Bu gün ülkede yaşananlar ve her türlü kanunsuzluklar ve terörün azması bu yanlış tutumundan kaynaklanmıştır.

Bazı ayrılıkçı güçlere verilen tavizler sonrası, ortaya çıkan ülkedeki kargaşanın başında gelen tek neden; o güçlerin oylarını almak için verilen tavizlerden doğmuştur.

Ancak kendilerine yandaş güçler yaratmak amacı ile yapılan bazı kayırmacı siyaset insanı yok eder.

Bu bana tıpkı 1954-55, yıllarındaki Menderes hükümetini  andırır oldu. O gün, Menderes, iktidarın devamı için,her önüne gelene ülkenin ganimetlerini ayaklarına sermiş. Köylerde ağalar, şehirlerde beyler yaratmıştır.

Ancak gelinen noktada istenmeyen olayların gelişmesi ülkeyi karanlığa götürmüş ve hesabı sorulmuştur. Bu gün yine gelişen tabloya balkınca, bu sefer ülkede  cumhuriyetin söz konusu olduğu ortaya çıkıyor. Var olan cumhuriyeti yıkıp yerine yeni bir düzen ve yönetim getirmek isteyenler.

Bu o kadar kolay değil. Çünkü bu ülkede cumhuriyet için çok kan akmış. Öyle kazanılmış cumhuriyet ve demokrasi bu halkın kanına işlemiştir.

Şimdi bunları kaldırmak için çıkarılan yasalar ve çıkarılmak istenen kanunlar bu ülkeye ihanettir.

Demokrasinin ortadan kaldırılıp, başka güçler yaratmanın kimseye faydası olmaz. Bu Türk halkıda her ne kadarda azınlıkta kalsa  yeri geldiğinde onu kimse durduramaz. Gelin, bu halkı germeden, cumhuriyet ilkeleri içinde hareket ederek ülkeyi daha iyi yönetmeye devam edin.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.