Hava Durumu

NE MEKAN

Yazının Giriş Tarihi: 16.10.2014 17:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.10.2014 17:52

Eskiden bir söz vardı. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovmuşlar. Onuncu köyde aynı fikirde olanların çoğunluğu nedeniyle   kabul etmişler diye, işte şu an ülkedeki durum böyle özetlenir. Her ne kadar da bir iktidar varsa, asıl iktidarın kim olduğu belirsiz, deyince  bağırıyorlar.

Çünkü ülkenin başbakanı yerine bazı kişiler açıklama yaparken, görevli olan bakan yerine başka bir bakan yetkili imiş gibi açıklama yapıyor. Milli eğitimin kalmadığı bir dönemde,bakanın adı var. Ama eğitimi yürüten kabine dışı yetkili,ekonomi, maliye dersen kimin ne yaptığı belirsiz.

Halbuki, ekonomiden, maliyeden sorumlu, üst düzey yönetici Reza Zarrab olsa vatandaş fazla sıkıntı çekmez. Cari ve bütçe açığını cebinden karşılar vatandaşa, zamlar vergiler fazla uğraşmaz. Cumhurbaşkanı diyorlar ama hani nerde? Çünkü kimin yetkisi kimde? Ülke uçuruma düşmek üzere, gerekli önlemleri alması gerekenler,ancak hayal peşinde, yada toplu açılışlarda boy gösteriyor.

İşte buna benzer ülkenin halkın geleceğini yazınca, iktidardan ve yandaşlarından tepki; ana muhalefeti yazarsın. Kendi kıçını görmez,başkasının,kalçasını söyler. Diğer partilere gelince; adı var kendileri kime hizmet ediyor belirsiz. Ama vatandaşa gelince, her birinin elinde bir akıllı telefon, gözünü ondan ayırmıyor.

Ama bunları icat edenler bilinçli yapmışlar. Aslında akıllı telefon değil. Vatandaşın olanca aklını da alıp götüren telefonlar. Çünkü vatandaşın beyni telefonla uğraşmaya yönelmiş. Sırtından elbisesini ayağından donunu dahi  çıkarıp alsan farkında değil. İşte bunlara benzer gerçekleri dile getirirsen, ver yansın ediyorlar.

Bazen yazılarımda 2015, seçimlerinde halkın kendi geleceğini belirlemesi için gerekli olan dersi vermesi gerek diyorum. Ancak gelen mesajlarda en çok dile getirilen eleştiri ise, CHP’ye oy verelim de HDP ve BDP’ye mi gitsin? MHP’ye oy verelimde, AKP,’ye mi oylarımız gitsin diyerek tepki verenler. O zaman bu ülkeyi uzaydan gelenler mi yönetecek? Yoksa ışid ile pkk mi yönetsin istiyorsunuz?

Demek ki bu halkın şu an ülkede siyaset yapanlara güveni kalmamış ama. Kime oy vereceğini de bilemiyor.  O  zaman suya sabuna dokunmadan, şakşakcılık etmeye devam. Nasılsa doğru söyleyeninin yeri mekanı kalmamış. Siz bildiğiniz yoldan uçurumun dibine kadar yol almaya devam edin.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.