Hava Durumu

NİHAYET

Yazının Giriş Tarihi: 13.10.2014 16:25
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.10.2014 16:25

İlde yaşanan olaylar sonrasında; ili yönetenlerin yaptıkları açıklamalara bakılınca, bazı terör örgütlerinin üst olarak kullandığı ve çıkan mühimmatların ile ne amaçla geldiği ve ileride yaşanacak bazı olaylarda ilde kan gövdeyi götüreceğini ortaya koymuştur.

Bu güne kadar, bazı güçlerin alabildiğine ile göç dalgası gibi bahanelerle yerleşmeleri, ildeki bazı çevrelerden destek gördüklerini yıllardan beri hep söyledik. Ancak nazari dikkate alınmadı. Hatta en son olarak; bir yazımda açıkça şunu dile getirdim.

Suriye olaylarından kaçıp ilimize gelenler ile kaçak yollardan gelenlerin, ilimizde her türlü silahları  el altından sattıkları, yarın bu silahlanmanın ilin huzurunu bozacağını, burada yaşanacak her türlü olumsuzluklardan,halk kitlesinin zarar göreceğini,tıpkı geçmişte Iraktan giren silahlar gibi, keleş Saddam ve  pompalı tüfekler gibi buna benzer ateşli silahlar.

Birde silah bayilerinde satılan avcılık da kullanılan tüfekler var ki; bunlarda amaç dışı kullanılmak üzere çok sayıda ilimizde mevcuttur. Serbestçe de alınabilinir. Ancak, bazı vatandaşlar belki korunmak amacı ile alırken, diğer tarafta örgütleşmeler ile kanun dışı olaylarda kullanmak amacı gibi, birde il içinde isyanlara hazırlık yaparcasına bir tutum olduğu ortaya çıktı.

Sayın emniyet müdürü açıklıyor. “Yakalanan silahlar dudak uçuklatır”. Demek ki, bu ilde bir şeylerin hazırlığı yapıldığı, açıkça ortaya çıkıyor. Ancak ili yönetenlerin daha dikkatli ve duyarlı olarak,gereken tedbiri alırken,özellikle ile gelen yabancılar ve Suriye , Irak sınırlarından giren araçların daha dikkatli takip edilmesi gerekiyor.

Her ne kadarda ildeki bazı terör örgütlerinin odaklandıkları ve üst olarak bu ili seçmelerinden kaynaklandığını göz önünde bulundurulması gerekirken, bazı insanlarımızın, güvenli illere dahi göçme hazırlığı yaptıkları da aldığım bilgiler dahilinde.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.