Hava Durumu

ŞAHİNLER İLE CİVCİVLER

Yazının Giriş Tarihi: 24.10.2014 16:35
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.10.2014 16:35

DÜNDEN DEVAM.

Şimdi ülkemizdeki şahinlerle civcivlere bir bakalım. Bunlar gerçekten, ülkenin insanı üzerindeki acımasız bir baskı  ve zorbalıklar geçinenlerdir. Ne bir tabiat olayı  nede, hak ederek elde ettiklerini yiyenlerdir. Tıpkı  balta girmemiş ormanlardaki orman kanununa benzer.

Gelin bu konuyu biraz açalım. Bu gün ülkede en üst makam olan ,cumhurbaşkanı maaşı 43 bin TL. Bir başbakan maaşı 40 bin TL. Bir millet vekili maaşı,yeni gelen zamla 24  bin TL. Daha bunların bir dönem önce  emekli olup yeniden seçilerek mecliste olanların aldıkları aylık maaşlara bakarsan, işte bunlar ülkenin şahinleridir.

Gelelim. Aşağıya doğru, bu gün bazı memurlar var ki, 1500 TL den başlayıp, 2 bin 25 TL’den başlayıp, 3000 TL’ye varıncaya kadar maaş alanlar. Bunlarda ülkenin horozları, tabi bazen öterler bazen ötmeyip sabah olduğunu vatandaşa duyurmazlar.

Keklik , hani derler ya bunlar çanta da keklik. İşte bu kesimde, emekli kesimidir. Devlet ne verirse ona kanaat etmek mecburiyetinde, ancak burada bir çelişki var. Bir bağkur emeklisi, 1000, 1400 TL arası emekli maaşı alırken, bazen işçi emeklisi olanlar 1500 ile 2895  TL, maaş alanları olduğu görülüyor. Burada çantada keklik kimler olduğu açıkça ortadadır.

Tavuğa gelince üreten kesimdir. Her ne kadarda , imalat üzerinde etkili olsa da bir türlü iki adım ileriye gidemez. Çünkü yaptığı her şeyi borç kredi alarak ,yapması sonucu kazancı faizlere gider. Bunun adına da,KOBİ diyorlar. Ancak buradan  milyonlarca insanın ekmek yediğini unutuyorlar. Şu an ülkenin belki de ayakta durmasının temel taşı olan ,kesimin üçte ikisini oluşturmaktadırlar.

Devamı yarın.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.