Hava Durumu

ŞAHİNLER VE CİVCİVLER.

Yazının Giriş Tarihi: 26.10.2014 16:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.10.2014 16:57

DÜNDEN DEVAM.

Gelelim. Serçeye, işte eti leziz yemesi kolay, yakalaması bir avuç buğdaya bakar. Kur bir fak at buğdayı gelsin yerken çek tuzağın ipini kalsın kalburun altında, çek kellesini, yol tüyünü, deş karnını çızbız yap ye İşte bu kesim aynen şu an ülkenin yükünü omuzlayan, küçük esnaf sanatkar kesimidir.

Bütün kurumların gücü buna yeter. Vergiler zamlar, türlü yollardan tüyünü yolar gibi yolarlar. Sesi çıkmaz.emekli olur en az emekli aylığına şükreder. Vurun abalıya misali gelen vurur giden vurur. Oda teşekkür etmenin bir çabasıdır. Özellikle. Belediyelerin  üzerindeki yükü tonlarcadır  bir türlü kaldıramaz.

Şimdi geldik, Civcive. İşte oda ülkede asgari ücretle çalışan işçiler. Aldığı maaş 846 TL, gelen farkla, 891TL olacak. Ancak bu parayla aylık makyajını dahi karşılayamayanların, vicdanına sormak gerek. Bu ön gördüğünüz, maaşla insan nasıl geçinir. Sizler bunun on katı, bin katı ile geçinemiyoruz deyip, mecliste maaş artısı için, 500 küsürünüz evet diye el kaldırırken, açlık yoksulluk sınırları içinde olanları hiç gözettiniz mi?

İşte, tabiatın var oluşu ile başlayan, pekte vahşi olmayan kuşlardan, yola çıkarak bazı benzetmeler yaptım. Ancak, tabiat hayvanlarından çok insanların bencilliği  vahşiliği daha fazla ön plana çıktığı görülüyor.Şimdi başından beri izah ettiğim, Şahin ile Civciv. Arasındaki oluşan, uçurumun şu an ülkemiz insanı arasındaki farka itiraz eden  varsa veya olursa, email adresim yazımın yanında cevabını vermeye her zaman hazırım.

Aslında bu detaylarla yola çıkmak prensibim değildi. Ancak, önümüze konan bir basım yasası var. Buna uymaya mecbursun. O şekilde yazacaksın,diyor.  Eğer öyle olmasa. Ben Antepçe dilden neler, yazarım neler.Analar ne oğlanlar doğurur. Ne kızlar ama elimiz kolumuz bağlı, tıpkı kafesteki, bülbül gibi,bir türlü şakıyamıyoruz.

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.