Hava Durumu

VİCDANA GEL ŞİMŞEK

Yazının Giriş Tarihi: 01.10.2014 15:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.10.2014 15:00

Öyle internette kıs kıs vatandaşın haline gülme değil. Önümüzde bir, Kurban bayramı var. En azından bayram öncesi , çalışan kesimlere ,1000  TL,, emeklilere, 500 TL, avans ver de şu insanlar. Bayramı  hüsranla geçirmesin.

Bu gün internette gezinirken, sayın Maliye Bakanı Şimşek’in, gülüşlerine takıldım. Acaba Şimşek niye bu kadar neşeli diye kendime sorarken, tabi ki bazı hesaplarının yerini bulduğu ve her yoldan vatandaşın Şimşek’e muhtaç hale geldiği aklıma geldi.

Ancak benim bu adama kanım bir türlü ısınmadı. Çünkü kendisi diyor ki, “ben Batmanlıyım. Bu ülke ve halka hizmet için milyon dolarları teptim geldim” demesi ile birde eskiden hizmet ettiği İngiltere vatandaşı  yani İngiliz mamet, olarak adının çıkmasının bir açıklamasını yapmaması bana güven vermedi.

Vatandaşa gelince cimri, çalışan emekliye gelince para yok. Ancak büyüklere gelince musluğu açıp, borçlarına gelince sıfırlama yapıyor. Yav arkadaş Allah için, bir milyon dar gelirliden tahsil edeceğin matrahı, sıfırladığın bir kişiden tahsil edersin. Yeter artık bu vatandaşın omuzuna bindiğin, birazda hökküclülere bin.

Neyse biz güncele gelelim. Sen şimdi şu kasanın kapısını bir açıver de, bayramda insanların yüzü gülsün. Adam bu kadar pinti olmaz. Yoksa öbür dünyaya beraber mi götüreceksin? Belki, Şimşek vermez. Ama ilimdeki ,Belediye başkanları,  bari sizler bayram öncesi çalışanlarınıza  bayramdan önce bir avans verinde bu ildeki insanlar bayramı, Şimşek  bey gibi gülerek geçirsinler.Unutmayın son gülen iyi güler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.