Hava Durumu

ZİNCİRLEME KAZALAR

Yazının Giriş Tarihi: 14.10.2014 16:08
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.10.2014 16:08

Zincirleme kazalar olurda; zincirleme zamlar olmaz mı? Hemde bu vatandaşın ağzına layık olur. Ballı kaymaklı, uçu sivri yağlı kazıklar, hangisi hoşuna giderse seç al. Çünkü sen yaratın,sende çekeceksin ceremesini, deneme merak  hevesi ile kurdu sürüye çoban tayin ettin.

Gerçekten de ne biçim bir meraklı halk olduk anlayamadım. Bir yerde olan kazayı seyir etmek için yapılan firen seyir hali ile arkadan gelen araçların öndekine vurduğu gibi, bir olay mahalinde güvenlik güçleri ile veya bir yangın yerinde  itfaiyenin çalışmalarını zorlaştıran, tehlike arz eden yerlerde meraklı bakışlar.

Hastanelerde, acil kapılarında ne olmuş gibi gelen hasta veya yaralıları görmek için,sedyelerin girişine mani olmak gibi, olaylar. Birileri kavga ederken, merak edip olayın içinde kalarak, hiç yere yaralanmalar ile körü körüne giden bir canlar.

Sokakta yapılan kavga ile bazı gösterileri ,kapı önünden veya balkondan ,seyretme ile kafana gelen kör kurşun. Miting alanlarında nasıl kalabalık var mı diye gidip bakarken, yediğin çoplar vs. çenesini tutmadığı için.İşte buna benzer ülkede vatandaşın uğradığı zincirleme kazaların ardı arkası kesilmez.

Şimdide bütün kamu oyu, ile vatandaşın ilgisini ortadoğuda  PKK,IŞİD kasaplarına gözlerini dikerek zincirleme çatışmaları seyir edip haberlerden takip ederken, ülkede olan biteni göremeyen halkın,kafası ekmekçi market  gibi yerlere varınca ayıyor. Yav kardeşim bu zamda nerden çıktı? Hani merak edipte bu zamlar neyin nesi  diye sorma zahmetinde bile bulunmayan meraklılar.

Halbuki, 1  Ekim itibarı ile elektriğe gelen,zam. %9değil piyasaya % 15 yansımış, elektrik ile üretilen bütün ürünlerde ,zincirleme  zamlar, kendiliğinden yansımıştır.  İşte buda bir zincirleme kazaya benzer. Halkı bütün ülke ve dünyadaki olumsuzluklarla uyutarak, son günlerde gelen zincirleme zamlarla anasını ağlatanların vebali boynuna.

DEVAMI YARIN.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.