Hava Durumu

ZİNCİRLEME KAZALAR DÜNDEN DEVAM

Yazının Giriş Tarihi: 15.10.2014 16:25
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.10.2014 16:25

Hani işin enteresan yanı var. Zincirleme, torba yasaları ile halkı oyalama. Son çıkan torba yasası vatandaşa ne getirdi? Maliye bağkur ve bazı kurumlarda taksitlendirme adı altında yeni zamlı uygulama, peşin yatırırsan düşer yoksa zincirleme faizler devam eder. Ulan alın o torbalar ile yasalarınız sizin olsun. Verin bana  2002 öncesi Türkiye mi? Yeni  Türkiye adını koydunuz. Zincirleme faizler zamlar ile halkın anasını ağlatmaya utanmıyorsunuz.

Yıl 2002  bir kilo et. 5,50 TL, bir kilo ekmek 1.00 TL, bir litre benzin 1,66 TL, 1 ABD doları 1, 52 TL, bir evin kirası 100, 150, 30 TL arası. Faturalar 50, 100 TL arası ya birde şimdi bakın.

Emekli aylığına ev kirası, beşte birine faturalar, ekmek atlı vatandaş yaya koş yakalayabilirsen hesabı. Her yakalamaya yaklaştıkça,  zincirleme zamlar. Yine arayı açtı. Ekmek bin kilometre arayla yakala  bakalım vatandaş yakalayabilirsen.

Çünkü daha zincirleme zamların arkasındaki büyük zamlar ile cezalar yürürlüğe yeni giriyor.  Vatandaşın her attığı adımdan, alacakları vergiler, cezalar zamlar.  Sıralanmış geliyor,depar, depar zincirleme kazalarda hayatlarını kaybeden,binlerce aileler gibi vatandaşta yok olmaya yüz tutacak. Bu iktidar sayesinde.

Bakın, şu an maliye geriye dönük borçları, nasıl tahsil etmek için taksitlendirme adı altında faizleri ile almaya çalışıyorsa, vatandaşın geriye dönük hakları niçin verilmiyor. Örneğin, SKK ve BAĞKUR. Ayrıca, yeni  eğitim öğretim, sistemindeki değişiklilikler sonucundaki, ilkokul mezunlarının geçmişteki elinden alınan bütün hakları.

Demek ki bu gün bu ülkede her şeyin zincirleme olarak, vatandaşın sırtından geçeceği gibi, gelecekteki her türlü olumsuzluklarda vatandaşın sırtına yüklenecek. Hamal  Ahmet gibi o zaman, 2015 ya vatandaşın var oluşu yada zincirleme yok oluşuna seyirci kalmaması için, ülkeyi yönetenlere gereken dersi vermesi gerekiyor. Eski 550, eksi de yeni 550 tercih amacı ile sandığa zincirleme gitme,tek çıkar yol budur.

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.