Hava Durumu

NEDENİ BİLİNMEYEN VAKALAR…

Yazının Giriş Tarihi: 16.09.2022 09:33
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.09.2022 09:33

Son günlerde, özellikle Gaziantep’te de ardı ardına intihar vakaları oldu. Peki, bunun sebebi nedir? Araştırılması gereken konulardan biri olmalı.

 Gaziantep’te bir AVM’nin çatı katında üst üste intihar vakası olması, normal değil. Aynı yer ve yakın saatlerde olması, hiç normal değil.

Benim aklıma gelen şu; Geçen yıllarda biliyorsunuzdur adını da, özenilmemesi adına ismini vermek istemiyorum. Bir oyun vardı ve sonu maalesef ki, özellikle gençlerimizi intihara sürüklemeye teşvik ediyordu. Üzülerek belirtiyorum ama bu da bir akım olabilir ya da yine bir oyun.

Ekonomik sıkıntılar doğrultusunda da insanlar bu tarz kötü girişimlerde bulunabiliyorlar. Çünkü artık bunalım aşamasına gelen insanlar da var. Ama bu girişim bir çözüm değil.

Tam olarak nedenini bilemiyoruz. İntihar vakalarının olmamasını diliyoruz ve bunların sebeplerinin araştırılması gerekiyor. Nedeni sadece bir sıkıntı olamaz, mutlaka başka sebepleri de vardır.

Bu duruma da özenilmemesi hakkında gerekli bilincin diğer bireylere verilmesi hususunda çalışmalar yapılması gerektiğini düşünüyorum. Zira bu özentinin devam etmesi ileride daha büyük sorunlara yol açabilir. Oysaki bireylerin, özellikle gençlerimizin bilime, teknolojiye, sanata yönelmesi gerek. Oyunlara veyahut bu tarz saçma sapan ve tehlikeli girişimlere değil.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.